Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Suçsuzluğum anlaşılacak’

Uyuşturucu ticaretinden aldığı hapis cezası Yargıtay'da onanınca kaçan ve 5.5 ay sonra önceki akşam yakalanan şarkıcı , Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Seki "Bu ülkede adalet varsa suçsuzluğum er ya da geç anlaşılacak" dedi

'Suçsuzluğum anlaşılacak’
Uyuşturucu ticareti suçundan aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezasının Yargıtay'da onanması nedeniyle 5.5 aydır aranan ve önceki akşam yakalanan şarkıcı , cezaevine gönderildi. Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun mahkûmiyetini onamasının ardından, Seki izini kaybettirmişti. Önce Sarıyer'de bir eve yerleşen Seki, kısa süre sonra Tekirdağ'a gitti. Yeniden İstanbul'a dönen Seki, Büyükçekmece ve Beylikdüzü'nde iki evde daha kaldı. Beşinci ve son adresi olan Esenyurt Alkent 2000 Sitesi'nde önceki akşam gözaltına alındı. Geceyi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren Seki, dün sabah Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Sivil polis aracından kelepçeli olarak indirilen Seki'yi gazeteciler karşıladı. Seki gazetecilere, "Bu ülkede adalet varsa -ki olduğuna inanıyorum- suçsuzluğum er ya da geç anlaşılacak" dedi. "İkinci kez cezaevine gideceksiniz, ne hissediyorsunuz?" sorusu üzerine ise kelepçesini gösteren Seki, "Böyle ne hissedebilirim. Ahh ahh! Anlatabiliyor muyum" diye yanıt verdi.

KARDEŞİ: SUÇLULAR DIŞARIDA


Bu sırada polislerin arasından uzanan Seki, adliye önünde kendisini bekleyen kardeşi Serkan Seki'nin elini tuttu. Seki, adliyedeki polis karakolunda bir süre bekletildikten sonra infaz savcılığına çıkarıldı. Buradaki işlemlerinin ardından Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderilen Seki, adliyeden ağlayarak ayrıldı. Serkan Seki, davanın gerçek faillerinin "şahane ifadelerle" tereyağından kıl çeker gibi kendilerini akladığını savunarak şunları söyledi: "Yavaş yavaş değil, hızlı hızlı hepsini deşifre etmek gerekiyor. Üzerime ne düşüyorsa yapacağım. İnanılmaz bir adaletsizlik var ama adalete her Türkiye cumhuriyeti vatandaşı gibi inanıyoruz. Mutlaka düzelecektir."

KAÇMA HAZIRLIĞI MI?

Tapu senedi otomobilde
Deniz Seki'nin kaçak olmadan önce kullandığı 34 DS 521 plakalı Audi marka cipi Baltalimanı'nda görüntülendi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün tam altında Boğaz'a karşı park edilmiş aracın içerisinde ise ilginç evraklar olduğu ortaya çıktı. Araçta Seki'nin nişanlısına ait tapu senedi ve birçok dosya gözden kaçmadı. Faruk Salman'a ait olan tapu senedi ve birçok satış belgesi ise "Faruk Salman nişanlısı Deniz Seki ile yurtdışına mı kaçacak" sorularını akıllara getirdi.

'KANSER OLDUĞU İÇİN KAÇTI'

Deniz Seki'nin avukatı Naim Karakaya, "Deniz Hanım'ın bugüne kadar beklemesinin iki gerekçesi var: Birincisi; kendisinin suçsuz olduğunu düşündüğü için. Bunun, bir gün yargı kararıyla test edileceğine inanıyor. İkinci gerekçesi; ciddi anlamda sağlık riski var. Hayati risk oluşturuyor. Buna ilişkin raporlarımızı savcılığa sunduk. Adli Tıp olumsuz yanıt verdi. Hastalık ilerledi. Kendisi daha iyi koşullarda bu sağlık engelini aşmak, bir anlamda ameliyat olmak istedi" dedi. 18 Nisan'da Anayasa Mahkemesi'ne başvurduklarını dile getiren Karakaya, "Bu yargılama, özel görevli mahkemede yapıldı. Bu mahkemeler adil yargılama yapmadıkları gerekçesiyle kaldırıldı. Davada hiçbir savunma delili toplanmadan hüküm kuruldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Suçsuzluğum anlaşılacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN