Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunu yapan insan!

Raylara bağlanan eşek makinistin dikkati ve çabası sayesinde son anda ölümden kurtuldu.

Giriş Tarihi: 18.11.2014 10:58 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 11:07
Bunu yapan insan!
Konya'nın Ereğli İlçesi'nden Çakmak Köyü İstasyonu'na giden yük treninin makinisti 35 yaşındaki Veli Şener, Niğde'nin Ulukışla ilçesi Osmancık Mevkii'ne yaklaştığında raylar üzerinde bir eşek gördü. Korna çalarak uyarmaya çalıştığı eşeğin halen rayların üzerinde durduğunu gören makinist hemen fren yaptı ve hayvana 3 metre kala güçlükle durabildi. Treni durduran makinist, lokomotifinden inip eşeğin yanına gittiğinde, hayvanın ayaklarından iple raya bağlandığını fark etti. Gördüğü manzara karşısında şoke olan Şener, ipleri keserek eşeği serbest bıraktı.

Eşeğin ölmesi için raylara bağlandığını ve yapılanın vicdansızlık olduğunu belirten Veli Şener, şans "Lokomotifin vagonu yoktu. Vagon ve yükler olsaydı mümkün değil duramazdık, hayvana çarparak parçalardık. İnsanlar, trenleri arabalar gibi değerlendirmesin. Binlerce tonluk trenlerin arabalar gibi hemen durması mümkün değildir. Eşeği raylara bağlayan vicdansızları Allah'a havale ediyorum" dedi.

BUNU YAPAN DA İNSAN

Mersin'in Silifke ilçesinde resim öğretmeni Gülsüm Sağlam, sokakta ayağı kopuk halde bulduğu eşeğe sahip çıktı. Gülsüm öğretmen 3,5 ay önce kızının sokakta sol ön ayağı bileğinden kopmuş bir eşek görüp kendisine söylediğini belirterek "Eşeği alıp eve getirdim. Daha sonra kopuk ayağına protez takılıp takılmayacağına araştırdım. Bir medikalciden olumlu yanıt aldım. Protezci arkadaşımız gelip eşeğin kopan ayağının ölçüsünü aldı. Protez hazırlandıktan sonra eşeğin ayağına taktık.Proteze alışması biraz zaman alacak. Üzerine tam olarak basamıyor" dedi. Evinin ilçe merkezinde olması nedeniyle çevredeki komşuların eşekten rahatsız olabileceğini belirten Sağlam, sahiplenmek isteyenlere verebileceğini, ya da uygun bir hayvan barınağına gönderilmesi için yardım beklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Vatan
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunu yapan insan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN