Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da da

Valiliği tarafından alınan bir kararla 6136 sayılı kanun maddesi dışında kalan kesici ve delici aletlerin satın alınması, satılması, maksat dışı taşınması yasaklandı.

Giriş Tarihi: 21.11.2014 17:35
Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, İl İdaresi Kanunu hükümleri uyarınca, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzen ve güvenliğinin korunması için gereken tedbirlerin alınması, huzur ve güvenlikle kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi mahallin en büyük mülki amirinin ödev ve görevleri arasında olduğuna dikkat çekildi.

Kararın Antalya İl sınırları içerisinde kamu düzenini, genel asayiş ve güvenliğini önemli derecede doğrudan etkileyen, 6136 Sayılı Kanun kapsamı dışında kalan kelebek, sallama tabir edilen ve özel amaçla imal edilen bıçaklar ile benzeri aletlerin maksat dışı kişi üzerinde, çantalarında taşınmasını önleyerek, şahsa ve mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi amacı ile alındığı hatırlatıldı. Açıklamada şöyle denildi: "Şahsa ve mal varlığına karşı işlenen suçlarda kullanılan, 6136 Sayılı Kanun kapsamı dışında kalan, kelebek tabir edilen veya özel amaçlarla imal edilen bıçaklar ile benzeri aletlerin satılması, satın alınması, nakledilmesi, kişi üzerinde, çantalarında maksat dışı taşınmasının yasaklanması ile bu karara uymayanlara idari para cezası uygulanmasına dair alınan Valilik Kararı 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11.Maddesinin (c) bendine atfen, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereğince öngörülen idari para cezası uygulanmasına, Valilik Makamının 06.11.2014 tarihli olurlarıyla karar verilmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da da delici ve kesici alet taşımak yasaklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN