Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaderini planlayamadı

Tren raylarında can veren Canan öğretmenin, planlama müdürü kocası SABAH'a konuştu: "6 valiye tren yolunun şehir dışına alınmasını teklif ettim. Kent planlarına katkım çok. Ama kader planımızı yapamıyoruz"

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Kaderini planlayamadı
Aydın'daki Yörük Ali Efe İlköğretim Okulu'nda öğretmen olarak görev yapan 44 yaşındaki Canan Azazi, 10 gün önce yük treninin altında kalarak öldü. Travma yaşamamaları için öğrencilere 1 hafta izin verilip, rehber öğretmenlerle terapi uygulandı. Aydın'ı yasa boğan olayın ardından ise başka bir dram çıktı. Canan Azazi'nin eşi Sabahattin Azazi, olaydan 2 ay öncesine kadar Aydın İl Planlama Müdürü olarak görev yapıyordu. 17 yıl sürdürdüğü bu görevinde kentin ortasından geçen trenlerin yarattığı tehlikeyi görmüş ve birlikte çalıştığı 6 valiye de, rayların kent dışına alınması gerektiğini anlatarak, bu yönde teklifte bulunmuştu. Ancak başarılı olamadı. İki ay önce de Nevşehir'e tayini çıkınca, eşini mecburen Aydın'da bırakarak yeni görev yerine gitti. Sabahattin Azazi'nin şehrin dışına aldırmayı başaramadığı o tren yolu, sonunda 20 yıllık hayat arkadaşını kendisinden aldı.

SUÇ DUYURUSU YAPACAK

Verdiği mücadeleyi SABAH'a anlatan Sabahattin Azazi, "Şehrin içinden geçen tren yolunda birçok insan kazada öldü. Ben görev yaptığım 17 yılda 6 valiyle çalıştım ve hepsine de tren yolunun tehlikesini anlatarak, şehrin dışına alınması teklifinde bulundum. Kent planlamasının buna göre yeniden yapılması için çalıştım. Ama bu konuda sonuç elde edemedim. Kentin diğer planlamalarına katkım oldu ama kader planımızı yapamıyoruz. Kaderimizde varmış" dedi. Kaza sonrası çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelediğini de anlatan Sabahattin Azazi, "Eşim trenin altında kaldığı esnada Aydın-İzmir karayolundan bir TIR geçiyor. TIR'ın gürültüsünden dolayı trenin sesini duymadığını sanıyorum. Eşimin öldüğü noktada ne bir üst geçit ne de bir alt geçit var. Eşimi, hayat arkadaşımı, Canan'ımı kaybettim. Başka Canan'lar ölmesin. Gerekli önlem alınmadığı için kazayla ilgili suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaderini planlayamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN