Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye kasımda kar altında kaldı

Türkiye kasımda kar altında kaldı

Hakkâri'nin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimi buldu. İç Anadolu'da halk düne beyaz bir örtüyle uyandı. Bolu Dağı'nda ise sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye düştü

Soğuk hava ve kar yağışı Orta ve Doğu Anadolu başta olmak üzere çoğu yerde etkili oluyor. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 30 santimetreye ulaştığı Hakkâri'de, 7 köy ve 14 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Sivas Yozgat, Nevşehir, Tokat, Kayseri, Çorum ve Abant'ta mevsimin ilk karı yağdı.
Hakkâri'de önceki gün başlayan sağanak yağmur, gece kara dönüştü. Hakkarililer, sabah 5 santim karla uyandı. Kar, Yüksekova ile Bitlis'te de etkili oldu. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar kalınlığı kent merkezinde 10, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde ise 15 santimetreye ulaştı.

ÇORUM'DA 20 SANTİM KAR...
Nevşehir'de de yılın ilk karı yağdı. Peribacaları'nda turistler, bol bol fotoğraf çektirip karın keyfini çıkardı. Sivas, Yozgat, Tokat, Kayseri ve Aksaray'da da mevsimin ilk karı yağdı. Bölgedeki yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santimetreye kadar ulaştı. Sivas'ta Doğanşar- Suşehri arasındaki yol kapandı.
Çorum da düne yılın ilk karıyla uyandı. Sungurlu ilçesinde, 20 santimetreye ulaşan kar nedeniyle Karacabey ve diğer bazı köylerin yolları kapandı. Ilgaz Dağı'nda oteller bölgesi ve kayak pistlerinde kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Kastamonu-Çankırı karayolunun Ilgaz dağı geçişinde mahsur kalan birçok araç, karayolları ekipleri ve köylülerin yardımlarıyla kurtarıldı.

FATSA'YI SEL ALDI

Abant yılın ilk karıyla beyaza bürünürken, Bolu Dağı'nda yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı Uludağ'da, siste görüş mesafeni 5 metreye indi.
Karadeniz bölgesinde ise fırtına etkili oldu. Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 4 metreyi bulan dalgalar sahili dövdü. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sağanak nedeniyle yolları su basınca onlarca araç mahsur kaldı. Ordu'nun Fatsa ilçesinde sağanak yağmur nedeniyle dereler taşınca, bazı ev ve işyerlerini su bastı. Samsun'un Terme ilçesinde, sağanak nedeniyle Terme çayı taşınca evlerin bodrum katlarını su bastı. Diyarbakır'da etkili olan sağanakda hayatı olumsuz etkiledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye kasımda kar altında kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN