Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başıboş ineği caddede kesti

Giriş Tarihi: 25.11.2014 15:05 Güncelleme Tarihi: 25.11.2014 15:53
Başıboş ineği caddede kesti

Şırnak’ın Silopi İlçesi'nde belediye zabıta ekipleri, ilçe merkezinde gezen başıboş bir ineği, trafiğin en yoğun olduğu eski Dörtyol Kavşağı'ndaki caddenin ortasında kesti. İnek kesimini izleyenler ve zabıta görevlileri, bunu cep telefonu ile görüntüledi.

Silopi Belediyesi, ilçe merkezinde gezen, başıboş ineklere yönelik uygulamalarını sertleştirdi. Daha önce belediye hoparlöründen yakalanan başıboş hayvanlar için hayvan sahibine para cezası uygulanacağı uyarıları yapılmasına rağmen, bu uyarılar hayvan sahipleri tarafından dikkate alınmadı. Bunun üzerine ilçe merkezinde başıboş dolaşan bir inek, belediye ekiplerince yakalandıktan sonra belediye aracı ile İpek Yolu eski Dörtyol Kavşağı'na getirilerek, cadde ortasında kesildi. İneğin kesimi yapıldığı sırada Habur Sınır Kapısı yönüne doğru trafik bir süreliğine trafiğe kapalı tutuldu. İneğin kesilmesini çevrede bulunanlar ilgiyle izledi. Çocukların gözü önünde yapılan inek kesimini, bazı kişiler ve zabıta cep telefonları ile görüntülendi.

Kesilen inek, daha sonra belediye ekiplerince getirildiği araca tekrar konularak belediyeye götürüldü. İneğin götürülmesinden sonra yerdeki kanın silinmemesi dikkat çekerken, karayolu tekrar trafiğe açıldı. Silopi Belediyesi Veteriner Hekimi Emin Güler, ilçe merkezinde başıboş dolaşan büyük baş haycanların trafik için sorun oluşturduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Başıboş dolaşan büyük baş hayvanlar, başta trafik olmak üzere, birçok soruna sebebiyet verdiğinden, başkanlığımızın kesin emriyle bundan sonra şehir içerisinde dolaşan başıboş hayvanlar, birer birer kesilecek, ya da bir şekilde cezalandırılıp engellenecektir. Bunlar çöplerle besleniyor. Çöpten beslenen büyük baş hayvanların eti ve sütü olmak üzere sağlık yönünden besleyici bir değeri olmadığı gibi çöpleri beslenirken sağa sola dağıtılmasına sebebiyet veriyor. Bu da mikroorganizmaların basit bir şekilde çoğalmasını ve başka yere konakçılar vasıtası ile mikrop bulaştırmasına sebebiyet verdiğinden, büyük bir zarar teşkil etmektedir. Başkanlığın kesin emridir. Bunun önüne geçebilmek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Başkan ile görüşüldükten sonra ineğin eti büyük ihtimalle fakir fukaraya dağılacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başıboş ineği caddede kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN