Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vurgunun adresi NOTER!

Noter kapanmak üzereyken aracın satışını alıp hesaba 177 bin 500 yerine 1750 TL yatırdılar. 'Yanlışlık oldu. Yarın düzeltiriz' deyip kaçtılar.

Giriş Tarihi: 25.11.2014 14:57
Vurgunun adresi NOTER!
İstanbul'da paravan galeriler kurup, otomobil sahiplerini dolandıran bir çete tespit edildi. Bilişim şirketi sahibi Savaş Demir'in de kurbanları arasında olduğu çetenin otomobilini satmak isteyen 100'e yakın kişiyi dolandırıp milyonlarca liralık vurgun yaptığı belirlendi. Bilişim şirketi sahibi Savaş Demir, ofisinden 250 bin dolarlık soygun gerçekleştirilmesi üzerine lüks marka otomobilini satma kararı aldı. Bir internet sitesine de satılık ilanı koydu. Bunun üzerine telefonla Demir'i arayan 2 kişi pazarlık yapmadan otomobilini satın alacaklarını söyleyip galerilerine davet etti.

İYİ GİYİMLİ SEKRETERLER

Adresi verilen otomobil galerisine giden Demir'i kapıda iyi giyimli sekreter karşıladı. Galeri sahibi A.T., "Savaş isimli bir müşterim var. Sizin plaka ona çok uygun, hiç pazarlık yapmadan otomobilinizi onun için alacağız" dedi. Sekreterler de A.T.'ye, "Efendim 100 bin dolar para geldi, hangi hesaba yatıralım?", "200 bin dolar para geldi nereye gönderelim?" şeklinde bilgiler verdi. Bu durumdan şüphelenmeyen Savaş Demir, galeri görevlileri ile otomobilin satış devri için bir notere gitti. Galeri yetkililerinin bilgi vermesi üzerine hesabını kontrol eden Demir, 177 bin 500 TL yerine bin 750 TL yatırıldığını gördü. Kendisine muhasebe hatası olduğu, parayı hemen yatıracakları söylenen Demir, noterdeki satış işlemlerini tamamladı.

100'E YAKIN DOSYA VAR

Savaş Demir, paranın geri kalan kısmını elden almak için bir gün sonra gittiği galerinin taşındığını gördü. Otomobilinin bir başka galeri tarafından internet üzerinden 157 bin TL'den satışa çıkarıldığını da tespit eden Savaş Demir, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne giderek şikâyetçi oldu. Otomobilinin satışını önlemek için de satılamaz kararı aldırdı. Savcılık soruşturmasında çetenin 100'e yakın otomobil sahibini dolandırdığı ortaya çıktı. Sürekli farklı yerlerde lüks otomobil galerileri açıp yapan çetenin 10 milyon TL'lik vurgun yaptığı belirlendi

Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vurgunun adresi NOTER!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN