Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu - Meteoroloji'den uyarılar

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. İşte 5 günlük haritalı hava tahmini...

Giriş Tarihi: 26.11.2014 09:28 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 10:16
Hava durumu - Meteoroloji'den uyarılar
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin güneyinde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların; Güneydoğu Anadolu bölgesi, Sakarya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Yozgat, Düzce, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile Kocaeli'nin doğu ve Bolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara:
Parçalı ve çok bulutlu, bugün hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
İzmir: Parçalı bulutlu 11
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 14
Antalya: Parçalı bulutlu 14
Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu; bugün öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 12
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bugün yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. 7

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

YOĞUN KAR ve KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin güneyinde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların; Güneydoğu Anadolu bölgesi, Sakarya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Yozgat, Düzce, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile Kocaeli'nin doğu ve Bolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Batı bölgelerimizde kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar (30-60 km/sa), iç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı, Trakya, İç Ege, İç Anadolu, ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, bölgenin yüksek kesimleri ile Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek olan yağışların Sakarya çevreleri ile Kocaeli'nin doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu; Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin doğusu ile Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin yüksek kesimleri ile Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek olan yağışların Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek olan yağışların Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların Düzce ile Bolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olacağı tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinde Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; yer yer kuvvetli ve yoğun olmak üzere bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney kesimlerinde yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu - Meteoroloji'den uyarılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN