Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Öldüren sevgi istemiyoruz"

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Öldüren sevgi istemiyoruz

İstanbul'da kadınlar, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' kapsamında yürüyüşler düzenledi. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşlerde 'Öldüren sevgi istemiyoruz', 'Kadına kalkan eller kırılsın' sloganları atıldı

Bahçelievler Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında dün sabah bir yürüyüş düzenledi. Kadınlara yönelik her türlü şiddeti kınamak ve çocuk gelinler sorununa dikkat çekmeyi amaçlayan yürüyüşe, atv'de yayınlanan "Zahide İle Yetiş Hayata" programının sunucusu Zahide Yetiş ve halktan birçok kişi de katıldı.

ERKEK KILIĞINA GİRDİLER

Kadın Meclisi binasından başlayan yürüyüş Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ne kadar devam etti. Yürüyüşe katılan kadınların bir kısmı şiddet uygulayan erkekleri temsilen erkek kılığına girerek "kadına şiddet erkeklikse biz erkek değiliz" yazılı pankartlar açtı. Bazıları ise şiddete uğrayan kadınları canlandırdı. Canlandırmaların yanı sıra gerçekten mağdur olan kadınlar da seslerini duyurmak için "Öldüren sevgi istemiyoruz" diyerek yürüdüler. Sunucu Zahide Yetiş de etkinliğe takım elbiseyle katılarak şiddete dikkat çekti. Kadın Meclisi üyeleri ellerindeki karanfilleri yürüyüş sırasında vatandaşlara dağıttı. Erkeklere ise "Bir kadına yalnızca karnındaki bebek tekme atabilir, şiddet cahilliğin en üst sınırıdır" yazılı broşürler verildi.

ŞİDDET ACİZLİKTİR
Üsküdar'da da AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı öncülüğünde 2 bin kadın "Şiddet Acizliktir" eylemi için bir araya geldi. Ellerinde turuncu şemsiyeleriyle Marmaray istasyonunda toplanan kadınlar "Kadına şiddeti" protesto eden sloganlarla Üsküdar Evlendirme Dairesi önüne kadar yürüdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Öldüren sevgi istemiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN