Türkiye'nin yarısı karla kaplandı

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Türkiye'nin yarısı karla kaplandı

Balkanlar'dan gelen karlı hava Türkiye'nin üzerini beyaz bir örtüyle kapladı. Antalya ve Denizli'nin bazı ilçelerinde lapa lapa kar yağdı

Balkanlar'dan gelen yeni soğuk hava dalgası, önceki gece Kırklareli'nin Dereköy Gümrük Kapısı'ndan giriş yaptı. Yer yer tipiye dönen yağış nedeniyle gümrük kapısı beyaza büründü. Kar yağışı özellikle Istranca Dağları'nın eteklerindeki, Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde de etkili oldu.
KONYA: Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı Seydişehir'de ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
Antalya: Akseki'de kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşınca ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki- Seydişehir karayolu ile Aksekiİbradı karayolu ulaşıma kapandı. Korkuteli ilçesinde dün sabaha karşı lapa lapa yağan ilçe merkezini beyaza bürüdü. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 10 santimetreyi geçti.
BURDUR: Burdur'da 30 yıl sonra kasım ayında ilk kez kar yağdı. Kent merkezindeki kar kalınlığı dün sabah 2 santimetreye ulaştı.
ISPARTA: Davraz Kayak Merkezi'ndeki kar kalınlığı ise 20 santimetreye ulaştı.
DENİZLİ: Antalya karayolu üzerindeki Cankurtaran ve Şahin Tepesi ile Honaz, Tavas, Çameli, Çivril, Çal ile Serinhisar ilçesinin yüksek kesimlerine dün sabah mevsimin ilk karı yağdı. Tavas'taki Bozdağ Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Bozkurt ilçesinde sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı çift ölü bulundu.
BOLU: İstanbul-Ankara karayolunun Bolu Dağı kesiminde dün öğle saatlerinde yılın ilk karı yağdı. Abant Kavşağı'ndan itibaren etkili olan ve Düzce sınırına kadar devam eden kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı.
KARS: Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı. kent merkezinde yoğun kar yağışı görüldü.
ESKİŞEHİR: Kent merkezinin yüksek kesimlerinde de mevsimin ilk karı yağdı.
KÜTAHYA: Gediz ilçesinde bulunan Murat Dağı'na kar yağdı.
MANİSA: Manisa'da Spil Dağı'nın 900 metre rakımlı Turgutlap mevkisinden zirveye kadar olan bölümü beyaza bürüdü.
ANKARA: İl merkezine mevsimin ilk karı düştü.

Murat SAVAŞ-Erdoğan ÖZTÜRK-Özgür SARI-Berkay ÇAMLI-Gülcan KUTLU-Kasım ŞAHİN/
SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin yarısı karla kaplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN