Doktor, annesini ihmal eden meslektaşlarını şikâyet etti

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Doktor, annesini ihmal eden meslektaşlarını şikâyet etti

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde teşhis konulamayarak taburcu edilen Güngör Can, bir gün sonra kalp krizinden öldü. Doktor olan oğlu Mehmet Can teşhis koyamayan meslektaşlarını şikâyet etti

İstanbul'da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nefes darlığı ve göğüs ağrısı şikâyeti ile başvuran Güngör Can'a (70), acildeki ilk muayehanesinde teşhis konulamayınca taburcu edildi. Ertesi gün durumunun ağırlaşması üzerine Üsküdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Can, tedaviye geç kalındığı için kalp krizi geçirerek vefat etti. Can'ın doktor oğlu Mehmet Can ve kızı, gerekli tedaviyi uygulamadıkları ve bu sebeple merhumenin vefatına sebep oldukları gerekçesiyle Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından şikâyetçi oldu. Fakat İstanbul Valiliği olay akşamı acil serviste görevli 4'ü uzman diğerleri asistan olmak üzere 9 doktor hakkında soruşturma izni vermedi. Ailenin başvurusu üzerine Bölge İdare Mahkemesi soruşturma izni verilmemesi kararını iptal etti.

9 DOKTORA SORUŞTURMA
İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Can'ın hastalığına ilişkin yeterli araştırma ve tetkik yapılmadığı gibi tedavi de uygulanmadığı sonucuna vardı. ve savcılıkça detaylı bir araştırma ve hazırlık soruşturması yapılması gerektiğine karar verdi. 9 doktorun dosyasını savcılığan gönderen mahkeme, ihmalleri olup olmadığının araştırılmasını istedi. Can'ın kızı Nurten Can olay günü söz konusu hastanede annesine asistan doktorların baktığını, tetkikleri yeterince değerlendiremeyip gerekli tedaviyi uygulayamadıkları, bu sebeple annelerini kaybettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor, annesini ihmal eden meslektaşlarını şikâyet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN