Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hapis cezası kesinleşince 3 milyon lirayı bırakıp kaçtı

Eroin ticaretinden ceza alan 71 yaşındaki adam, 3 milyon lira kefaletle serbest bırakıldı. Yargıtay onayınca kayıplara karıştı. Para Hazine'ye kaldı

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Hapis cezası kesinleşince 3 milyon lirayı bırakıp kaçtı
Diyarbakır'da 2005'te düzenlenen bir operasyonda Gaziantepli 2 kardeşe ait aracında 125 kilogram eroin ele geçirildi. Tutuklanan 2 kardeş ile eroini Kuzey Irak'ta pazarlaması için sık sık görüştükleri belirlenen Abdurrahman Yavuz (71) ve 3 kişi hakkında dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Yavuz, Gaziantep'te döviz ticareti ve Kuzey Irak'a temizlik malzemesi ihracatı yaptığını, zanlıların kendisinden zaman zaman döviz aldığını öne sürdü. İki kez beraat eden Yavuz, iki kararı da Yargıtay bozunca üçüncüde tutuklandı. 6 ay tutukla kalan Yavuz'u 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, ilerlemiş yaşı ve hastalığını göz önüne alarak, Yargıtay sonucu beklenene kadar 3 milyon lira kefalet ve haftada 2 kez polis merkezine giderek imza atması şartıyla tahliye etti.

SIRRA KADEM BASTI

Ailesi parayı yatırınca serbest kalan Yavuz Yargıtay 10. Ceza Dairesi'nin geçtiğimiz günlerde hapis cezasını onamasının ardından sırra kadem bastı. Kayıplara karışan sanık ile ilgili infaz işlemlerini tamamlayan mahkeme, yakalanması için 81 ildeki polis ve jandarma birimlerine yazı gönderip sınır kapılarını uyardı. Yavuz'un yatırdığı 3 milyon ise adli kontrol kararını ihlal ettiği için mahkemenin kararıyla devlete kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hapis cezası kesinleşince 3 milyon lirayı bırakıp kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN