Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1.1 milyar liraya boşandı

İngiltere'de mahkeme rekora imza attı: İşadamı Chris Hohn'un eşine 337 milyon sterlin (1.1 milyar TL) boşanma tazminatı ödemesine hükmedildi

Giriş Tarihi: 29.11.2014
1.1 milyar liraya boşandı
Dünyanın en varlıklı çiftlerinden biri olan İngiliz Chris Hohn (48) ve ABD doğumlu eşi Jamie Coper- Hohn'un (49) İngiltere'de iki yıldır süren boşanma davasında karar açıklandı. "Sir" unvanlı Chris Hohn, daha önce eşine servetinin yüzde 25'ini vermeyi önermişti. Ancak Hohn'un teklifini yeterli görmeyen mahkeme, yaklaşık 700 milyon sterlin (2.5 milyar TL) servete sahip olduğu tahmin edilen milyarder işadamının dudak uçuklatacak tazminat ödemesine karar kıldı: Hâkim, söz konusu servetin yaklaşık yüzde 50'sinin Jamie Cooper-Hohn'a verilmesine hükmetti. Buna göre, 2012'de 17 yıllık evliliği sonlandırma kararı alan Chris Hohn, boşandığı eşi Jamier Cooper'e 337 milyon sterlin (1 milyar 180 milyon TL) ödeyecek. Temmuz ayından bu yana devam eden davada hâkimin, çiftin sosyetik bir yaşam sürmek yerine daha mütevazı bir hayat sürdüğünü söylediği belirtildi. Ünlü milyarderin İngiltere'deki boşanma davalarında bugüne kadar hükmedilen en yüksek meblağ olan kararı temyize götürmeye hazırlandığı düşünülüyor. İngiltere'nin Surrey kentinde büyüyen Hohn, Jamaikalı bir araba tamircisinin oğluyken, yatırım fonu yöneticiliği sayesinde giderek artan bir servete kavuştu.

HAYIRSEVER ŞÖVALYE
Dört çocuğu bulunan ve ABD'deki Harvard Üniversitesi'nde çalışırken tanışan ikili 17 yıllık evliydi. Chris Hohn, hayırseverliği nedeniyle bu yıl "Sir" unvanıyla onurlandırılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1.1 milyar liraya boşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN