Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 29.11.2014 11:13 Güncelleme Tarihi: 29.11.2014 11:16
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde Bartın, Sinop, Samsun, Ordu ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden itibaren, Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Çankırı, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresi ile Hatay çevrelerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Çankırı çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Sinop ve Bartın ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; bu gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonu hava nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN