Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu mısır senin için Haydar!

Kütahya'da, bir kola firmasının reklamından esinlenen bakkal, sattığı mısırların ambalajının üzerine "Bu mısır senin için Haydar", "Bu mısır senin için Ebru" gibi isimler yazarak satışlarını ikiye katladı.

Giriş Tarihi: 30.11.2014 16:13
Bu mısır senin için Haydar!
Meydan Mahallesi'nde bakkallık yapan Halil Şahin (28) yaptığı açıklamada, bir müşterisinin sevgilisinin isminin yazdığı kolalardan arayıp bulamadığını belirterek, "Bütün dolapları karıştırdı ama bulamadı. Ben de o sırada burada mısır paketliyordum. Bu mısırlar bize çuvallarla geliyor. Müşterilerin istediği kadar paketleme yapıyoruz. Müşterime, paketlediğim mısırın üzerine sevgilisinin ismini yazabileceğimi söyledim. Ondan sonra yoğun ilgi gördü" diye konuştu.

Mısır paketlerinin üzerine isim yazma işinin tuttuğunu anlatan Şahin, şunları söyledi:

"Gelen taleplere cevap veremiyoruz. Müşterilerimizden gayet olumlu tepkiler aldık hatta sipariş üzerine çalışmaya başladık. 'Bir daha ki baskıya şunları da yazar mısınız?' diyerek sipariş verenler oluyor. Satışlardan gayet memnunuz. Sonuçta büyük marketlerin yanında küçük esnaf olduğumuz için biz de böyle fikirler bulup satışlarımızı artırmaya çalışıyoruz. Özellikle sosyal medyadan yapılan paylaşımlar sayesinde mısırlarımız ilgi gördü."

KARDEŞİNİN DOĞUM GÜNÜNE MISIR ALDI

Müşterilerden Özgür Er de bakkalın yaptığı uygulamayı çok sempatik bulduğunu anlattı.

Daha önce de reklamlarda kolaların üzerine isimler yazıldığını gördüğünü ifade eden Er, "Kolaların üzerinde gelip isimlerimizi arıyorduk. Buraya geldiğimde, mısırların üzerinde isimleri gördüm. Kardeşimin ismi de 'Ebru' olduğu için böyle farklı bir hediye almak istedim. Doğum günü olan kardeşime hediye olarak mısır aldım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu mısır senin için Haydar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN