'Biz annemizi istiyoruz'

Antalya'da çamaşır yıkama fabrikasında yaşanan patlamada ölenlerin sayısı 5'e yükseldi. Ölenlerden Döndü Atik'in eşi "Hatalı olan cezasını çeksin" diyor. Geride kalan iki kızı ise anne hasreti çekiyor

Giriş Tarihi: 1.12.2014
'Biz annemizi istiyoruz'
Antalya'da Organize Sanayi Bölgesindeki bir çamaşır yıkama fabrikasında geçen 19 Kasım'da buhar kazanı patlaması sonucu ölenlerin sayısı 5'e çıktı. Patlama sırasında 46 yaşındaki Nurten Uyar ve 39 yaşındaki Mediha Ünsal olay yerinde, 27 yaşındaki Ali Cin ise kaldırıldığı hastanede bir gün sonra öldü. Olaydan 9 gün sonra evli ve 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Döndü Atik, önceki gün de yine 2 çocuk annesi 42 Yaşındaki Yaşar Kapar, tedavi gördükleri hastanede yaşamlarını yitirdi. Patlamanın ardından bacağı sağ diz altından kopma noktasına gelen ve vücudunda yüzde 70 yanıkla OFM Hastanesi'ne kaldırılan Döndü Atik' in durumu her geçen gün kötüye gitti. 26 Kasım'da ise durumu iyice ağırlaşınca, özel hastane tarafından Adana'daki başka bir hastaneye götürülmek istendi.

"HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ"
Yakınları duruma karşı çıkınca, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım ünitesine kaldırıldı. Ancak hastanenin seferber olmasına rağmen 28 Kasım günü hayatını kaybetti. 3 yıldır aynı fabrikada çalışan Döndü Atik, otopsinin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Geride ise ilköğretim okulu 3'üncü sınıf öğrencisi kızı Arife Atik ile birinci sınıf öğrencisi diğer kızı Simge Atik ile eşi Bayram Atik kaldı. Annelerinin ardından gözyaşları dinmeyen iki kardeş, "Biz annemizi istiyoruz. Annesiz ne yaparız" diye ağlarken, baba Bayram Atik ise "Kızlarımla birlikte yaşadığımız acının tarifi yok. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Kimin hatası varsa cezasını çeksin. Benim iki kızımı annesiz bırakmaya ne hakları var. Yüreğimize ateş düştü. Ölene kadar da bu ateş devam edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Biz annemizi istiyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN