Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni evli çift midibüste yaşıyor

Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde yeni evlenen bir çift arızalı bir midibüste yaşıyor.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 17:45 Güncelleme Tarihi: 3.12.2014 17:47
Yeni evli çift midibüste yaşıyor
Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde bir firmada muavin olarak çalışan 41 yaşındaki Yaşar Korkmaz, Gürcistan uyruklu eşi 23 yaşındaki Lali Bakzade ile birlikte sanayi sitesinde arızalı bir midibüste yaşıyor.

Kimsesi olmadığı için yetiştirme yurdunda büyüyen ve yıllardır bir otobüs firmasında muavin olarak çalışan Yaşar Korkmaz, iki ay önce Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Başkenti Batum'un otobüs terminalinde çalışan Lali Bakzade ile tanıştı. İkili birbirlerine aşık oldu ve evlenmeye karar verdi. Ardeşen İlçesi'ne Korkmaz ile evlenen Lali Bakzade dinini değiştirerek Müslüman oldu. Ancak ekonomik açıdan zor durumda olan Korkmaz çifti, ev de kiralayamayınca ilginç bir çözüm yolunu seçti, Ardeşen Sanayi Sitesi'nde arızalı bir midibüsün içinde kalmaya başladı. Minibüsün arka tarafındaki koltuğu söken ve yerine yatak seren Korkmaz çifti burada yatıyor, sanayi sitesi çalışanları da Türk ve Gürcü çifte yardımcı oluyor, yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.

YUVA KURMAK İSTİYORUZ

Eşiyle birbirlerini sevdiklerini anlatan Yaşar Korkmaz, Evimiz yurdumuz yok. Otobüste soğukta kalıyoruz. Ev kiralamak istedim ama şu anda gelirim yetersiz. Aile bakanımız yardımcı olursa yuva kurmak istiyoruz. Bize destek olursa mutlu oluruzö dedi. Lali Bakzade ise, Yaşar'ı sevdiğim için bu zorluklara katlanıyorumö diye konuştu.

GÖNLÜMÜZ RAZI OLMUYOR AMA YAPACAK BİR ŞEY YOK

Otobüsün sahibi Başar Altunsay da, Yaşar Korkmaz'ın 18 yaşına kadar yetiştirme yurduna kaldığını, sonra da yanında çalışmaya başladığını belirterek Yeri yurdu olmadığı için otobüslerde yatıp kalkıyordu. Şimdi bir yuva kurmak istiyor. Bizde destek olmaya çalışıyoruzö dedi. Sanayide usta olan Ali Önder de, Birbirlerini sevmişler ama kalacak yerleri yok. Otobüste yaşıyorlar. Onlar için bir ev tutmaya çalışıyoruz, destek bekliyoruz. Bu şekilde yaşamalarına gönlümüz razı olmuyor ama elimizden de bir şey gelmiyorö diye konuştu.

Midibüste yaşam savaşı veren çiftin durumunu öğrenen Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ise yardımcı olacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni evli çift midibüste yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN