Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yavuz Bingöl'den açıklama

Yavuz Bingöl, Berkin Elvan'la ilgili sözleri nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Giriş Tarihi: 4.12.2014 09:01 Güncelleme Tarihi: 4.12.2014 11:19
Yavuz Bingöl'den açıklama
Yavuz Bingöl'ün, dün Ahmet Hakan'a verdiği röportajdaki Berkin Elvan demeci tepki çekmişti. Bingöl'ün 'Sokaklarda ölmüş annesine küfredildiği için ertesi gün o da Berkin Elvan'ın annesini yuhalattı. Bu çok insani bir şey' ifadeleri yanlış anlaşılmış ve tepki görmüştü.

ÖLDÜKTEN SONRA DEĞİL YAŞARKEN DOĞRU ANLAŞILABİLMEK UMUDUYLA...

Yavuz Bingöl Twitter 'dan yaptığı açıklamada 'Ahmet Hakan sözlerimi olduğu gibi yayınlayıp beni sizlere doğru taşısaydı, bir daha asla bu sütunlarda olmayacaktım! Gülsüm Anneyi ellerinden beni doğru algılayan tüm insanları kalplerinden öperim' dedi.Bingöl konu ile ilgili bir de basın açıklaması yayınladı;

03.12.2014 tarihinde Hürriyet gazetesinde çıkan söyleşiye dair ilk ve son kez "kendi cümlelerimle" konuşmak ve asla yeterli olmayan bu alanda sesimi "doğru" duyurmak istedim, çünkü ahlakın her alanda çöktüğü bir sistemde sesimi sadece kendi içimde duymaktan yoruldum.
Tarihin ya da zamanın tam da burasında, kalbiyle, duygusuyla yaşayanlardan biri olarak ne kadar hoyratça örselensem de, selamımı verip, görmek istediğinizi değil, 'ben'i görün, ben iktidarın ne olduğunu hiç bilmem, çünkü hayatımda böyle bir hiyerarşim ve pusulam hiç olmadı diyorum. Herkesin/medyanın taammüden kirletme cüretkarlığına rağmen tertemiz kalacağım. Bir sanat insanı olarak, gözümü bağlayıp ortada ebe yapanları da, bunu izleyenleri de gördüm! Boyum kadar evladımın tanıklığında, babası aynı baba, Türkü tadında, aynı Yavuz. Bu linç kolaycılığı ile hayatın hiç bir derdine deva olmayanlar, acıtanlar, kanatanlar; sabah uyanıp bugün kimi yağmalayalım iştahıyla güne başlayanlar;
Sakin olun Arkadaşlar! Benden size ve bu güzelim insanlığa halel gelmez.
Son olarak; Ahmet Hakan sözlerimi olduğu gibi yayımlayıp. beni sizlere doğru taşısaydı, bir daha asla bu sütunlarda olmayacaktım!
Gülsüm Anneyi ellerinden, beni doğru algılayan tüm insanları kalplerinden öperim.
'Öldükten sonra değil, yaşarken doğru anlaşılabilmek' umuduyla...

Saygılarımla
Yavuz BİNGÖL

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yavuz Bingöl'den açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN