Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 Yılda 11 milyon TL harcadı, emekli maaşıyla geçiniyor

Giriş Tarihi: 5.12.2014 15:07
3 Yılda 11 milyon TL harcadı, emekli maaşıyla geçiniyor

2011 yılında 11 milyon 295 bin liralık Super Loto ikramiyesi kazanan ve Antalya'da yaşayan Hasan Yörük, şimdi emekli maaşıyla geçiniyor.

2011 de büyük ikramiyeyi kazanan, dost ve akraba sayısının artmasının ardından "yardım taleplerini hayır diyemeyen" Antalyalı Hasan Yörük, 3 yıl sonra emekli memur maaşıyla geçinmeye çalışıyor. Antalya'nın Aksu İlçesi'nde yaşayan 67 yaşındaki Hasan Yörük, 2011 yılında Süper Loto'da 6 bilerek 11 milyon 295 bin 86 lira ikramiye kazandı. Ancak para, 3 çocuk babası emekli memur Yörük'e huzur getirmedi.

Yörük, 3 yılda ikramiyeyi bitirdi ve emekli memur maaşıyla geçinmeye çalışıyor.

Haberde Yörük'ün öyküsü şöyle anlatıldı:

İkramiyeyi kazandıktan sonra, Yörük'ün 'dost ve akraba' sayısı bir anda arttı. Kontrolsüz harcama ve kendi deyimiyle "dostlarının yardım taleplerini geri çevirememesi" nedeniyle büyük ikramiye 3 yılda suyunu çekti, Yörük eski günlerine geri döndü.

Loto çıktıktan sonra 2 işyeri, 2 ev, bir taksi durağı, araba, traktör ve 100 dönümlük tarla alan Hasan Yörük, ikramiye parası tükendikten sonra işyerlerinden birisini, taksi durağını ve traktörünü sattı

Elinde kala kala 20 bin liralık bir pikap araba, bir yayla evi, bir işyeri ve 100 dönümlük boş tarla kaldı. Zengin olduktan sonra da yaşam tarzını değiştirmeyen Yörük, halen iki katlı müstakil evinde mütevazı bir yaşam sürüyor.

Dışarı çıkarken evinin anahtarını bile kapının üzerinde bırakıyor. Aldığı tarlaya buğday ekerek gelirini artırmaya çalışan Yörük, zamanının büyük kısmını ise mahalledeki kahvehanede geçiriyor.

Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 Yılda 11 milyon TL harcadı, emekli maaşıyla geçiniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN