Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyanürle intihara 7 ay hapis cezası

Ruh sağlığının bozulmasına neden olarak üniversite öğrencisi Gamze Süsemcik'i intihara sürüklediği iddia edilen Hasan Beylan'a, 7 ay 15 gün hapis cezası verildi

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Siyanürle intihara 7 ay hapis cezası
Siyanürlü su içerek intihar eden üniversite öğrencisi Gamze Süsemcik'in (19) ruh sağlığının bozulmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan erkek arkadaşı Hasan Beylan, tehdit ve hakaret suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. İddiaya göre; İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencisi Süsemcik, 2010 yılında çalıştığı hazır giyim firmasının sahibinin kardeşi Hasan Beylan ile arkadaş oldu. İlişkileri ilerleyince de Süsemcik sevgilisine, evlenmek istediğini söyledi. Ancak Beylan bu isteği geri çevirdi. Bunalıma giren Süsemcik, siyanürlü su içerek intihar etti. Gözaltına alınan Beylan hakkında 'intihara azmettirme' suçundan kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Ancak Süsemcik'in "ruh sağlığını bozacak şekilde nitelikli cinsel istismar", "tehdit ve hakaret" suçlarından hakkında dava açıldı. Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında son sözü sorulan Beylan, "Allah şahidimdir, suçsuzum" dedi.

CEZAYI PARAYA ÇEVİRMEDİ

Mahkeme, Beylan'ın Süsemcik'e karşı "nitelikli cinsel istismar" suçunu işlediğine dair yeterli ve inandırıcı delil bulunmadığından beraatına hükmetti. Sanığa tehdit suçundan 5 ay, hakaret suçundan da 2 ay 15 gün hapis cezası çıktı. Mahkeme, sanığın bir daha suç işlemeyeceğine dair kanaat getirmedi ve cezayı paraya çevirmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyanürle intihara 7 ay hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN