Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Profesöre müebbet Asuman'a 20 yıl

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Profesöre müebbet Asuman'a 20 yıl

Konya'da Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i öldüren Prof. Dr. Ahmet Gülce'ye ağırlaştırılmış müebbet, kapıyı dışarıdan kilitlediği belirlenen sekreter Asuman S.'ye ise 20 yıl hapis cezası istendi

Selçuk Üniversitesi'nde 6 ay önce Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce (53) Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i (42) fakültedeki odasında 14 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Olayla ilgili iddianame tamamlandı. Prof. Gülce hakkında, "Tasarlayarak adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, cinayeti kimseye anlatmaması için sekreter Asuman S.'ye şantaj yaptığı için de 3 yıla kadar hapsi istendi. Asuman S. hakkında ise "Kasten adam öldürmeye yardım etmek" suçundan 20 yıla kadar hapis istendi.

ÖLDÜRDÜ, MONTUNU GİYDİ
İddianameye göre; evli ve 1 çocuk annesi olan Asuman S.(28) hem Profesör Gülce ile hem de Doç. Dr. Özdemir ile duygusal ilişki yaşıyordu. Olay günü Asuman S., Gülce'nin yanına gidip, Özdemir'in hazırladığı dosyayı, YÖK'e göndereceğini söyledi. Bunun üzerine Gülce, yanına aldığı bıçakla Özdemir'in odasına girdi. Bu sırada Asuman S. kapıyı dışarıdan kilitledi. İki öğretim üyesi arasında başlayan tartışma kavgaya dönüşünce, bıçağı çıkaran Gülce, Özdemir'e saplamaya başladı. Özdemir 'Yetişin adam öldürüyorlar" diye yardım isteyince kapıya gelen personel, kilitli olduğu için kapıyı açamadı. Gülce de, daha fazla bağırmaması için Özdemir'in boğazını kesti. Üzerindeki kan lekelerinin görünmemesi için Özdemir'in montunu giyip, pencereden çıkan Gülce, kendi odasında bekleyen oğluyla görüştü. Ardından da fakülte dekanı eşiyle birlikte eve gitti. Kan lekelerini fark eden eşine, laboratuvarda kimyasal madde sıçradığını söyleyen Prof. Gülce, ardından cinayeti itiraf edince eşi tarafından evden kovuldu.

SEKRETERİN PARMAK İZLERİNİ SİLDİ
İddianameye göre, Asuman S. kapıda parmak izleri olduğunu söyleyince, gece tekrar fakülteye gelen Profesör Gülce, havluyla parmak izlerini sildi. Ancak olaydan sonra yapılan incelemede kapının iç kısmı ile sehpanın ayaklarında Asuman S'ye ait parmak izleri bulundu. Asuman S. öğrenci arkadaşı Şule A.'ya mesaj atıp, Özdemir'in odasından koku gelip gelmediğini sordu. Asuman S. iki öğretim üyesinden de zaman zaman ödünç adı altında para aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Profesöre müebbet Asuman'a 20 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN