Hava durumu - Meteoroloji'den yağış uyarısı

Giriş Tarihi: 8.12.2014 07:19 Güncelleme Tarihi: 8.12.2014 08:06
Hava durumu - Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Meteorololoji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Düzce, Bolu, Karabük, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde görülecek olan yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde yer yer gökgürültülü sağanak yağmur, Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Kıyı Ege, Edirne, Çanakkale, Antalya, Tunceli ve Bingöl ile Diyarbakır'ın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güney, kuzeybatı kesimleri kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kıyı Ege, Edirne, Çanakkale, Antalya, Tunceli ve Bingöl ile Diyarbakır'ın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklenmektedir. Bölgenin doğusunda gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz, Kahramanmaraş ile Hatay ve Osmaniye'nin doğu kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya il merkezi ile batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde yağışların yer yer kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, doğusunda karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu - Meteoroloji'den yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN