Lüks yattaki sahte nikâhı polis bastı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun yeğeni Eda O., kendi düğününde "sahte nikâh" kıydırmaktan gözaltına alındı. Törene katılan Bekaroğlu, "sahte evrak" olayından haberi olmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 9.12.2014
Lüks yattaki sahte nikâhı polis bastı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun yeğeni Eda O., kendi düğününde, "sahte nikâh" kıydırmaktan gözaltına alındı. Bekaroğlu'nun da katıldığı törenin ardından polis merkezine götürülen çift, serbest bırakıldı. İddiaya göre, Eda O. ile Abdullah G. bir süredir birlikteydi. Eda O., Abdullah G.'nin çocuklarından dolayı eşinden ayrılamayacağını bildiği için her şeyi göze aldı. İkili, duruma çözüm bulmak için oturup birlikte bir plan yaptı.

AĞABEYİNİN KİMLİĞİYLE...
İkilinin planına göre, Abdullah G., bekâr olan ağabeyinin kimlik bilgileri ile sahte evraklar düzenledi. Ardından bu belgelerle nikah dairesine giderek evlendirme memuruna başvurdu. Kendisine ait fotoğrafın dışında ağabeyinin kimlik bilgileri ile önce nüfus kayıt örneği, ardından nüfus cüzdanı ve sağlık raporu alan Abdullah G., resmen başvurusunu yaptıktan sonra nikâh için gün aldı. Nikâha sayılı günler kala davetiyeleri bastıran çift, dikkat çekmemek için törenin lüks bir yatta kıyılmasına karar verdi. Tarihler nikâh için verilen 6 Aralık'ı gösterdiğinde davetliler Berika isimli lüks yatta toplandı. Davete, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu ile birlikte sınırlı sayıda davetliler katıldı.

GELİNLİĞİYLE GÖZALTINA
Törende nikâh memuru ile birlikte masaya oturan Eda O. ile Abdullah G. çifti kıyılan nikâhla resmen dünyaevine girdi. Sahteciliği fark eden Nüfus Müdürlüğü, durumu polise bildirdi. Harekete geçen ekipler, sivil kıyafetlerle davetli gibi töreni izledi. Takı merasiminin sürdüğü sıralarda gizlice evrakları inceleyen ekipler, sahteciliği tespit edince nikâha el koydu ve Eda O. ile Abdullah G.'yi davetlilerin meraklı bakışları arasında gözaltına aldı. Üzerlerindeki gelinlik ve damatlıklarla gözaltına alınan iki şüpheli hakkında "sahte evrak düzenlemek", "evrakta tahribat" ve "kamu kurumlarına yanlış beyanda" bulunmaktan yasal işlem başlatıldı. Bekaroğlu, yeğeninin düğününe katıldığını ancak sahte evrak olayından haberinin olmadığını söyledi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA
Öte yandan Üsküdar Belediyesi ise söz konusu sahte nikâhın görüntülerindeki memurla belediyede görevli kişinin hiçbir ilgisi bulunmadığını açıkladı.

ADANA'DA YAŞANAN OLAYI HATIRLATTI
İstanbul'daki ilginç olay, akıllara Adana'da meydana gelen sahte nikâhı getirdi. Adana'da Ahmet Çiftçi, kendisini İsmail Taş olarak tanıttığı H.T. ile nikâh kıymış ve çift yaklaşık 8 ay evli kalmıştı. Gerçeğin ortaya çıkması üzerine genç kadın evi terk etmiş, Ahmet Çiftçi ise tutuklanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks yattaki sahte nikâhı polis bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN