Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşanmada 'yeniden evlenme' protokolü

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Boşanmada 'yeniden evlenme' protokolü

Anlaşmalı olarak boşanmaya karar veren tiyatrocu Yeliz ve Hakan Gerçek çifti protokol imzaladı. Her ikisi de yeniden evlenmeleri halinde paylaştıkları taşınmazları tek kızlarına devredecek

Tiyatro Gerçek'in sahibi Hakan Gerçek'le (49) tiyatrocu Yeliz Gerçek'in (39) evlilikleri bitiyor. Geçen ay boşanma davası açan Yeliz Gerçek'in avukatı dilekçesinde ruhen ve fikren anlaşamayan çiftin 27 Ekim 2014'te boşanma protokolü imzalayarak anlaştıklarını ifade etti.

SOYADINI KULLANACAK

Boşanma protokolüne göre çiftin 17 yaşındaki kızları Ekin'in velayeti anneye verilecek. Eğitim giderlerini baba üstlenecek. Hakan Gerçek kızı için aylık bin lira iştirak nafakası, eski eşi için aylık 2 bin 500 lira yoksulluk nafakası ödeyecek. Ayrıca Beşiktaş ve Çekmeköy'deki iki taşınmazının yarısını, boşanmanın ardından soyadını kullanmaya devam edecek olan Yeliz Gerçek'e devredecek. Taraflar ileride yeniden evlenmeleri halinde taşınmazlarını kızlarına devredecek. Bunun dışında birbirlerinden maddi ya da manevi tazminat talebinde bulunmayacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşanmada 'yeniden evlenme' protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN