Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanat değil çöp evi

Kadıköy'de 'Caferağa Dayanışma Grubu'nun izinsiz olarak kullandığı Milli Emlak'a ait bina iddia edildiği gibi sanat evi değil, çöp ev çıktı

Sanat değil çöp evi
Gezi Eylemleri sonrasında, "Caferağa Dayanışma Grubu" tarafından izinsiz olarak kullanılmaya başlanan ve sanat evi denilen bina, mezbeleye döndü. Kadıköy Caferağa Mahallesi'nde bulunan 'Mahalle evi' isimli 3 katlı bina, işgal edildiği gerekçesiyle polis tarafından önceki gün tahliye edilerek Milli Emlak yetkililerine teslim edildi. Tahliye sırasında sanat evi olduğu iddia edilen 3 katlı binanın harabeye dönüştüğü görüldü.

'BİNAMIZ İŞGAL EDİLDİ'
Milli Emlak yetkilileri, Kadıköy Kaymakamlığı'na başvurarak, Gezi eylemlerinden sonra işgal edilen binalarının iadesini istedi. Milli Emlak kendilerine ait olan 3 katlı binanın "Caferağa Dayanışması" grubunun işgali altında bulunduğu ve binalarına giremedikleri gerekçesiyle şikayette bulundu. Kadıköy Kaymakamlığı, Milli Emlak yetkililerinin şikayetinin ardından, bina hakkında "Fuzuli işgal" tahliyesi kararı verdi. Sanat evi denilen 3 katlı bina Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin de yardımıyla önceki gün tahliye edildi.

TAHLİYEYE DİRENDİLER

Tahliye sırasında bina içerisinde çok sayıda, "gezi eylemleri" ve "Kobani" protestolarıyla ilgili vandalist fotoğraflar bulundu. Ayrıca binanın oldukça tahrip edildiği ve harabeye dönüştüğü gözlendi. Binanın tahliyesi sırasında, bir grup eylemci sokakta toplanarak tahliyeyi protesto etti. Gece yarısı yeniden binaya girmeye çalışan bir gurup eylemci ise, yanlarında getirdikleri kaynak makinesiyle demir kapıyı kesmek istedi. Ancak bina çevresindeki çevik kuvvet ekipleri yeni işgal girişimine izin vermedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat değil çöp evi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN