Başkan'dan 'sus' tehdidi

Giriş Tarihi: 12.12.2014
Başkan'dan 'sus' tehdidi

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, kendisi aleyhinde yerel bir gazetede 'Hizmet alamıyoruz. Sokaklarımız çöp içerisinde' diyen muhtara noter yoluyla tehdit ihtarı gönderdi

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak'tan kendisi aleyhinde beyanat veren muhtara tehdit... Başkan Toprak, bir yerel gazeteye 'Hizmet alamıyoruz. Sokaklarımız çöp içerisinde' diyen muhtara noter onaylı ihtar gönderdi. Başkan Toprak, Muhtar Hüseyin Topçu'ya gönderdiği ihtarnamede, "Eğer bir daha aleyhimizde olumsuz beyanat verirseniz olayı mahkemeye intikal ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

'MAHKEMEYE VERİRİZ'
Belediyenin bir türlü yapamadığı çöp ihalesi nedeniyle sokakların çöp yığınlarına dönüşmesini eleştirenlerden biri de Avcılar Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Topçu oldu. İlçenin yerel medyasınca da eleştirilen Başkan Toprak'la ilgili, Anahtar isimli mahalli gazeteye demeç veren muhtar Topçu, "Halk perişan. Mahallemiz çöp kokularıyla çekilmez oldu. Belediye bir türlü ihaleyi yapamadı" dedi. Muhtarın açıklamalarına kızan Başkan Toprak, noter kanalıyla muhtara ihtarname gönderdi. Başkan Toprak'ın avukatı aracılığıyla Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Topçu'ya gönderdiği ihtarnamede şu ifadelere yer verildi: "Anahtar Gazetesi'nin 25 Kasım 2014 tarihli nüshasında vermiş olduğunuz beyanata dair aşağıdaki hususları ihtaren bildiririz. Devlet Memurları Kanunu 15. Maddesine göre memurlar, kamu görevleri hakkında basına bilgi veya demeç veremezler. Gazetede Devlet Memurları Kanununa aykırı biçimde hareket ederek beyanatta bulunmanız yanında, tüzel kişiliğine yönelik itham ve beyanlarda bulunduğunuzu bildirmek isteriz. Benzer beyanatlarınızın devam etmesi halinde yargıya intikal ettireceğimizi vekili olduğumuz Avcılar Belediye Başkanlığı adına ihtaren beyan ederiz..."

'BEYANAT VEREBİLİRİM'
Belediyenin gönderdiği ihtarnameye tepki gösteren Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Topçu, "Ben de seçilmiş bir kişiyim. Mahallemin sorunlarını dile getiremeyecek miyim? Ancak belediyenin bilmediği bir şey var ki o da muhtarlar 657 sayılı yasaya tabi değil. Sadece suç işlersem kamu personeli gibi yargılanırım. Her türlü beyanat verebilirim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan'dan 'sus' tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN