Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbulkart Avrupa'da ödüle doymuyor!

MasterCard Ticketing Ödülleri’nde , üniversitelerde kayıt esnasında İstanbulkart verme projesi ile finalist oldu.

Giriş Tarihi: 12.12.2014 12:50
İstanbulkart Avrupa'da ödüle doymuyor!
Her yıl Londra'da düzenlenen yarışmada, "En İyi Genel Hizmet Uygulaması", "En İyi Banka-Kart Biletleme Planlaması", "En İyi Akıllı Kart Biletleme Servisi", "En Başarılı Mobil Bilet Programı" ve "Yılın Biletleme Teknolojisi" dallarında 5 ayrı kategoride ödül dağıtılıyor. bu yılki yarışmaya, "En İyi Genel Hizmet Uygulaması" kategorisinde, "Online İşlemler Merkezi" projesiyle katıldı.

Finale kalan İstanbulkart, katılımcıların oylarıyla diğer bilet sistemlerinin önüne geçmeye çalışacak. Oylama transport-ticketing.com adresinden 19 Aralık tarihine kadar gerçekleştirilebilecek.


125 BİN ÖĞRENCİ, 43 ÜNİVERSİTE, YÜZDE 98 MEMNUNİYET

İstanbulkart Dağıtım Projesi kapsamında 125 bin yeni kayıt yaptıran üniversite öğrencisi İstanbulkartını kayıt yaptırdıkları anda almıştı. Uygulamaya üniversiteler de yoğun ilgi gösterdi ve toplamda 43 üniversite projede yer aldı.

Hiçbir başvuru veya belge gerekmeden İstanbulkartlarını alan öğrencilerle İETT'nin yüz yüze yaptığı anket sonucunda öğrencilerin yüzde 98'inin uygulamadan çok memnun kaldığı sonucu ortaya çıktı.

Öğrenciler kartlarına 10 TL yükledikten sonra biletmatiklere okutarak İstanbulkartlarını indirimli tarifesinde kullanmaya başladılar. Ayrıca, İETT İstanbulkartın kullanımını kolaylaştırmak için kampüslere de biletmatik yerleştirdi.

İstanbulkart 2012 yılında Mastercard Ticketing Ödülleri'nde ''En İyi Genel Hizmet Uygulaması'' kategorisinde ödül almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbulkart Avrupa'da ödüle doymuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN