Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anlamlı jest

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Anlamlı jest

Ünlü sanatçılar Sezen Aksu ile Sertab Erener, kadın ve kız çocukları için besteledikleri "Kız Leyla" adlı şarkıyı Sabancı Vakfı'na hediye etti

Sabancı Vakfı, sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmaya açtığı Filantropi Seminerleri kapsamında "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var" konulu seminer düzenledi. Sabancı Center'daki seminere kadın hakları alanındaki çalışmalarıyla tanınan Pulitzer Ödüllü yazar Sheryl Wudunn ile Oscar ve Emmy Ödüllü yönetmen Sharmeen Obaid Chinoy da konuşmacı olarak katıldı. Ev sahipliğini Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın yaptığı seminerde sanatçı Sertab Erener de, Sezen Aksu ile birlikte yazıp Sabancı Vakfı'na armağan ettiği, "Kız Leyla" adlı şarkıyı seslendirdi.

'ŞİDDET EN ÇOK KADINLARI ETKİLİYOR'

Seminerin açılış konuşmasını yapan Güler Sabancı, "Şiddet aslında en temel insan hakları ihlali ve görüyoruz ki bu insan hakları ihlali maalesef en çok kız çocuklarını ve kadınları etkiliyor" dedi. Kadınların haklarını kullanmaları konusunda daha cesur olmalarını, erkeklerin de kadınlarla yan yana mücadele etmelerini isteyen Sabancı, medyadan da daha çok duyarlılık beklediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anlamlı jest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN