Tuğçe'nin adı köprüde ve caddede yaşayacak

Tacize uğrayan 2 kıza yardım ederken öldürülen Tuğçe Albayrak'ın ismi Offenbach Belediye Meclisi kararıyla bir caddeye ve bir köprüye veriliyor

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Tuğçe'nin adı köprüde ve caddede yaşayacak
Almanya'da tacize uğrayan 2 kızı korumaya çalışırken tacizci gencin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak'ın adının Offenbach kentindeki bir caddeye ve köprüye verilmesi kararlaştırıldı.

OYBİRLİĞİYLE KARAR

Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) belediye meclis üyelerinin önerisi önceki gün ele alındı. Öneri, mecliste üyesi bulunan diğer partilerin de 'evet' oyu ile kabul gördü. 69 üyeli Belediye Meclisi'nde oturum Tuğçe için saygı duruşu ile başlarken, Meclis Başkanı Siglinde Nöller yaptığı konuşmada şunları söyledi: "23. doğum gününde yaşamını yitiren Tuğçe'nin gösterdiği cesaret herkese örnek olacak bir davranış. Elim olayın Offenbach kentinde olması bizim için de ayrı bir üzüntü. Ona karşı sorumluluğumuzu artırmıştır. Kahramanların isimleri yaşatılmalıdır." Başkan, önerinin kabulüne sevindiğini de belirtti. Tuğçe'nin adının hangi cadde ve köprüye verileceği önümüzdeki oturumda kararlaştırılacak.

DOĞUM GÜNÜNDE ÖLMÜŞTÜ

Tuğçe Albayrak, tacize uğrayan 2 Alman kıza yardım etmek istemiş, 18 yaşındaki tacizci Sırp gencin attığı yumruk sonrası düşerek kafasını betona çarpmıştı. Beyin kanaması geçiren genç kız, girdiği komadan çıkamayınca doğum gününde yaşam destek ünitesinin fişi çekilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğçe'nin adı köprüde ve caddede yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN