Türkiye'nin en iyi haber sitesi

60'ında liseye başladı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 4 çocuk, 7 torun sahibi Esmahan Hazırlar, yarım kalan eğitimine 60 yaşında yeniden başlayarak üniversiteye devam etmek istiyor.

Giriş Tarihi: 14.12.2014 15:31
60'ında liseye başladı
Hafta'nın iki günü açık lise derslerine giden Hazırlar yaptığı açıklamada, yıllardır içindeki okuma aşkının hiç bitmediğini söyledi.

Çok istemesine rağmen orta okuldan sonra liseye gidemediğini ifade eden Hazırlar, açık liseye devam etmeye başlayarak yarım kalan hayalini gerçekleştirmek için büyük çaba sarf ettiğini kaydetti.

Sınavlarda en iyi şekilde sonuç almak için torunu yaşındaki öğrencilerle haftanın iki günü derslere girdiğini vurgulayan Hazırlar, "4 yılda bitirilecek açık öğretim lisesini 3 yılda bitireceğim. Hayatımın bundan sonraki dönemlerini ilim irfana harcayacağım. 4 çocuk ve 7 torunum var. Okulumda verilen ödevleri ilköğretim çağındaki torunumla birlikte yapıyoruz" dedi.

Eğitime tekrar dönmesinde eşinin çok yardımcı olduğunu belirten Hazırlar, en büyük hayalinin ilahiyat fakültesine gidebilmek olduğunu, bunun için gece gündüz çalıştığını kaydetti.

"Çocukluğumdan beri hayalim üniversite eğitimi almaktı" diyen Hazırlar, şöyle devam etti:

"Ev işleri beni yormuyor, torunlarım ve derslerim sayesinde hayattan büyük zevk alıyorum. Ailemin destekleriyle uzun zamandan sonra bende hayallerime kavuşmak için bu yola çıktım. Çok mutluyum, okumanın yaşı yokmuş bunu bir kez daha anladım. Liseden sonra üniversiteye gidip benim gibi okumaktan yoksun insanların okullara dönebilmesi için çalışmalar yapacağım. Öğrenim çağı geçince, insan umutsuzluğa düşebiliyor. Oysa hayat tecrübem gösterdi ki, asla umutsuzluğa düşmemek, sürekli mücadele etmek gerekir."

Hazırlar, "Devletimiz bu konuda insanların önünü açmakta ve insanları teşvik etmekte. Bize düşen tek şey cesaret gösterip ilk adımı atmak. Okul hayatı olmayan veya yoksun olan tüm kız ve erkeklerin eğitimden mahrum kalmaması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Derslerde tahtaya kalkarak oldukça aktif olan Hazırlar, sınıf arkadaşlarının takdirini kazanmış durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
60'ında liseye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN