30 yıl sonra baba mirası

Giriş Tarihi: 15.12.2014
30 yıl sonra baba mirası

1984 yılında hayatını kaybeden Türk halk ozanı Muharrem Ertaş'ın mirası, mahkeme tarafından dört oğlu ve iki kızı arasında paylaştırıldı

1984'ün Aralık ayında hayatını kaybeden Türk saz ve söz ustası, bozlak türünün en önemli isimlerinden Muharrem Ertaş'ın mirası 30 yıl sonra paylaştırıldı. Miras 4 oğlu ve iki kızı arasında pay edildi. Muharrem Ertaş, vefatıyla geriye oğulları Ekrem Ertaş, Necattin Ertaş, Ali Ertaş, Neşet Ertaş ile kızları Ayşe Ertaş ve Madiye Ertaş'ı mirasçı bıraktı. Ertaş'ın mirasçılarından oğlu Neşet Ertaş da 25 Eylül 2012'de vefat etti.

NEŞET ERTAŞ'IN PAYI VARİSLERE

Babasından aldığı eğitimle son yüzyılın en büyük ozanlarından biri olan ve Türk Halk Müziği'nde bir ekol olarak kabul edilen oğul Neşet Ertaş da geriye eşi Niğar Leyla Ertaş, kızları Döne Ertaş, Canan Ertaş ile oğlu Hüseyin Ertaş'ı mirasçı bıraktı. Babalarının vefatından tam 30 yıl sonra oğlu Ali Ertaş iki hafta önce İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davayla mirasçılık işlemlerinin başlatılmasını istedi. Muharrem Ertaş'ın mirasından 3 oğlu ve iki kızına 4 pay, iki yıl önce vefat eden diğer oğlu Neşet Ertaş'ın eşi ile iki kızı ve bir oğluna da birer pay düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıl sonra baba mirası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN