2014 Selfie yılı

Oscar'daki ünlü yıldızlardan ormandaki maymunlara, 2014 yılında geçen yıla oranla 8 kat artan arama sayısı ile selfie'ler ana akım oldu.

Giriş Tarihi: 16.12.2014 11:23 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 11:37
2014 Selfie yılı
Kullanıcılar nasıl "daha iyi selfie" çekildiğini 6 kat daha fazla bilmek isterken, geri kalanımız 2013'tekinden 3 kat daha fazla "selfie nedir" diye soruyordu.

İyi amaçlı bir zorlama

Mart ayında Kanser Araştırması, bayanların doğal selfie yayınlamalarına ilham kaynağı olan "makyajlı selfie'ye hayır" lansmanını yaptı. Ay boyunca "kanser farkındalığı" aramaları ikiye katlandı ve kampanyadan 12,5 milyon ABD doları elde edildi.

Selfie Sopası, kullanıcıların kameranın görüş alanını artırarak daha iyi selfie çekmelerine yardımcı olan bir araç. "Selfie sopası" bu sene 19 katlık bir artış gördü. Sopayı fotoğraf karesinin dışında tutmayı unutmayın yeter.

Fotoğraf Bombalama, fotoğrafı sabote etmek amacıyla bir fotoğrafın arka planına girmektir. Kraliçe'nin ünlü çabasının ardından "fotoğraf bombalama" aramaları iki katına çıktı.

AYNA KARŞISINDA SELFIE

YANLIŞ ZAMANDA YANLIŞ YERDE ÇEKİLEN SELFIE'LER

Kraliyete yakışır bir fotoğraf bombalama

Temmuz ayında İngiltere Kraliçesi, İngiliz Milletler Topluluğu oyunlarına katılan iki Avusturalyalı hokey oyuncusunun fotoğrafını bombaladı. Fotoğraf viral oldu ve "kraliçe fotoğraf bombalama" en yüksek 4. ilgili arama oldu.

"Arkadaşlarımı, eğitimimi, sağlığımı ve neredeyse hayatımı kaybettim"

Haziran ayında, İngiliz genç Danny Bowmen selfie bağımlılığı hakkında açıkça konuştu. Bu konuşma yıl içinde zirve yapan "beden algı bozukluğu" hakkında iletişimi teşvik etti.

Gerçekten arsız bir maymun

David Slater'in kamerasını gözetimsiz bırakması bir makak maymununun selfie çılgınlığına katılmasına sebep oldu. Fotoğraflar dünya çapında paylaşıldı ve arandı, beraberinde de 'maymun selfie'si' "kardashian selfie'sinden" daha popüler hale geldi.

2014 yılında en fazla aranan beş ünlü selfie'si:

Ellen DeGeneres
Emma Stone
Obama
Kim Kardashian
Danica Patrick

Hiçbir şey yeni değil

Şubat ayında neredeyse 100 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafın kanıtları ortaya çıktı. "Dünyanın ilk selfie'si" terimi için yapılan aramalar 7,5 kat arttı. Sıkışın çocuklar.

Her duruma uygun. Hayır, cidden

Mart ayında Hannah Udren'i taşıyan bir uçak zorunlu iniş yaptı. Kendisinin ilk kelimeleri olan "Evet, uçağım biraz evvel zorunlu iniş yaptı" ve beraberindeki selfie İnternet'te yayıldı. "uçak kazası selfie'si" aramalarda "kraliçe fotoğraf bombalama"yı bile geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014 Selfie yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN