2014'te evcil hayvanlar

Giriş Tarihi: 16.12.2014 15:12 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 16:02
2014'te evcil hayvanlar

İnternet minik kedi yavrularından muazzam vahşi hayvanlara, kilitlenmiş durumda. Yorulmaksızın bu hayvanlara bakmanın ve onları beslemenin yollarını arıyoruz. Bunun karşılığında onlar da bize bağlılık, sevgi ve saatlerce süren internet eğlencesi sunuyor. Bu yıl favori evcil hayvanlarımız "kediler" ve "köpekler", diğer yıllardan daha fazla arandı.

Bıyıklar ve mizah

2014 yılında "komik kediler"i "komik köpeklerden" çok daha fazla aradık. Ne de olsa bunlar çok komik kediler.

Dünyanın en küçük köpek cinsi Chihuahua, köpek aramalarının en büyüğü oldu. İsmini bir Meksika eyaletinden alan Chihuahua'nın, Toltek uygarlığı tarafından tercih edilen bir refakatçi köpek olan Techichi'nin soyundan geldiği düşünülmektedir.

Savannah kedisi dünyanın en büyük evcilleştirilmiş kedisi ve aramaların en üstünde de o var. Siyam ve serval kedisi melezi olan Savannah kedisi yakın zamanda tescilli bir cins olarak tanındı.

El çantasına sığabilen köpekler

Önemli olan mücadeledeki köpeğin boyutu değil, köpekteki mücadelenin boyutu. "Küçük köpekler" "büyük köpekler"den 3 kat daha fazla arandı.

"Ekvador'a Dünya Şampiyonluğu'nu kazanmak için geldim. Bunun yerine yeni bir arkadaş edindim."

Bir sokak köpeği, İsveçli bir uzun yürüyüş takımı ile arkadaş oldu ve 690 kilometrelik yürüyüşlerinde kendilerine katıldı. Sonunda aralarındaki bağ o kadar güçlenmişti ki köpeği evlat edindiler. Arthur 2014 yılında dünyanın en fazla aranan "sokak köpeği" oldu.

Kahraman kedi

Bir köpek küçük bir oğlan çocuğuna saldırır, bir kedi araya girer ve 2,7 milyon kişi de bunu izler.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!"Köpekler rüya görür mü?"

2014 yılında köpeklerle ilgili yaptığımız liste başı aramalardan biri dört bacaklı dostlarımızın ayakları seğirmeye başladığında ne olduğu hakkındaydı.

Bu yılın aramalardaki liste başı ünlü hayvanları:

Huysuz Kedi
Boo
Lil Bub
Doge
Maru

Kedinizi huysuz yapmanın yeni bir yolu

Bir Reddit kullanıcısı, yere bir daire çizdiğinde kedisinin bu dairenin içine oturduğunu keşfetti. Doğal olarak İnternet bunu takip etti. "Daire kedi tuzağı" bu sene çokça arandı.

Dünyada tahminen 450 milyon evcil kedi ve köpek var, ancak işler değişebilir. "Evcil kaplan" 2014 yılının aramalarında liste başı egzotik hayvan oldu. Daha büyük bir kedi kapısına ihtiyacınız olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014'te evcil hayvanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN