Köpekleri zehirleyip çöp arabasında presliyorlar

Giriş Tarihi: 16.12.2014 10:50
Köpekleri zehirleyip çöp arabasında presliyorlar

Elazığ'ın Baskil ilçesinde zehirli iğnelerle vurulduğu ileri sürülen köpeklerden birinin temizlik işçileri tarafından çöp aracına atılması kameralara yansıdı.

Elazığ'ın Baskil ilçesinde vatandaşlar, köpeklerin belediye tarafından vurularak öldürüldükten sonra çöp aracında presleyerek attıklarını iddia etti. İlçe merkezinde kaldırım üzerinde vurulduğu iddia edilen bir köpek temizlik işçileri tarafından alınarak çöp aracına atılma anı kameralara da yansıdı.

Kamerayı fark eden temizlik işçileri, köpeğin canlı olduğunu, kalkmaması için çöp aracına atarak üzerini kapattıklarını ileri sürdü.

İlçe sakinlerinden Azam Özdemir ise, "Köpekleri bu şekilde alıyorlar içine atıyorlar. Bazen 3'er 3'er atıp presleyip götürüyorlar" dedi. Kendilerine ait köpeğinde vurulduğunu anlatan Ali Özdemir de,

"Köpekleri iğne ile vuruyorlar, çöp aracına koyarak pres yapıyorlar. 2-3 ayda bir köpeklerin hepsini böyle zehirliyorlar. Köpekleri hayvan barınaklarına götürsünler. Devlet bir kedi için itfaiye seferber ediyor, bunlar da burada zehirleniyor.Bunlarda barınaklara götürülsün" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpekleri zehirleyip çöp arabasında presliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN