Sınav Soruları ve Cevapları Açıklanıyor

Sürücü adaylarının en çok merak ettiği konu sınav sonuçlarına ilişkin bir açıklama var mı?

Giriş Tarihi: 19.12.2014 16:27
Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları Açıklanıyor
tarafından yapılan 13 Aralık MTSAS sınavı soru ve cevapları dün akşam meb.gov.tr adresi üzerinden yapılan açıklama ile adaylara duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınav sonuçları ise 23 aralık tarihlerinde belli olacak.

MEB tarafından yapılan 13 Aralık MTSAS soru ve cevapları dün akşam meb.gov.tr adresi üzerinden yapılan açıklama ile adaylara duyuruldu.

Dünkü açıklanan sınav soru ve cevaplarına göre doğru yanıtlara;


linklerine tıklayarak erişebilir ve sonuçları öğrenebilirsiniz.
Adayların mülakat sınavı olan direksiyon sınavına girebilmeleri için bu sınavı geçmeleri gerekmektedir.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir.

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

EHLİYETİ OLANLAR DİKKAT!

Ehliyet sisteminde son yapılan düzenlemelere göre 9 Mayıs 2013'ten önce alınmış sürücü sertifikalarının 29 Mayıs 2015'e kadar sürücü belgesine dönüştürülmesi gerekiyor. Aksi takdirde belirtilen tarihlerin dışında ehliyet iptal olabiliyor.

Bu konu ile ilgili konuşmasına devam eden İsmail Yılmaz, şunları kaydetti: "İlgili yönetmelikte, 'Sürücü sertifikasının sürücü belgesine dönüştürülmesi süresi en çok iki yıldır. Süresi içerisinde sınıfına uygun sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer. Sertifikalar sürücü belgesiyle değiştirilmedikçe karayolunda araç kullanama yetkisi vermez' denilmektedir. Geçici 2'nci maddede ise 'Bu yönetmeliğin yayımı tarihinden önce, düzenlenmiş olan sürücü sertifikaları bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içerisinde sürücü belgesine dönüştürülür. Süresi içerisinde sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer' ifadesi yer alıyor."

29 Mayıs 203 tarihinden önce ehliyet almış kişiler bu belgelerini 29 Mayıs 2015'e kadar sürücü belgesine dönüştürmezse elinde ki belge geçerli sayılmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları Açıklanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN