Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kol ve bacaklarını kaybeden toruna dededen şok cevap

İki kolu ve bacağı kesilen Büşra Akbaş, açtığı nafaka davasını kazandı ama dedesinden gelen cevapla şok oldu.

Giriş Tarihi: 21.12.2014 01:41 Güncelleme Tarihi: 21.12.2014 01:46
Kol ve bacaklarını kaybeden toruna dededen şok cevap
Büşra Akbaş'ın açtığı dava sonucu nafaka ödemeye mahkum ettiği dedesi 81 yaşındaki Sırrı Akbaş, "Kimseye verecek param yok. Kendime zor bakıyorum. Malım-mülküm de yok" dedi.

Büşra Akbaş'ın, 2010 yılında henüz 16 yaşındayken yakalandığı romatizma hastalığının tedavisi için kullandığı ilaçların yan etkisi ile kolları ve bacakları kangren olunca kesildi.

'ROBİN HOOD YASASI'NDAN YARARLANDI

Annesi ile babasının boşandığını, mal varlığı da olmayan babasından 12 yıldan bu yana nafaka alamayan Büşra Akbaş, 'Robin Hood Yasası' olarak bilinen Medeni Kanun'daki, "Herkes, yardım etmediği takdirde yoksulluğa düşecek olan üstsoyu ve altsoyu ile kardeşlerine nafaka vermekle yükümlüdür" düzenlemesinden yararlanarak Dedesi Sırrı Akbaş hakkında kendisine nafaka ödemesi için İstanbul'da Adalet Sarayı'nda bulunan 6'ncı Aile Mahkemesi'nde kendisi için aylık 7 bin, kardeşi içinse 4 bin lira istediği dava sonuçlandı.

Mahkeme hakimi, Sırrı Akbaş'ın, engelli torunu Büşra'ya ayda 1000, okuyan kardeşine ise 400 lira yoksulluk nafakası bağlanmasına karar verdi.

''ONLARA VERECEK PARAM YOK''

Bursa'da oturan Sırrı Akbaş, iddia edildiği gibi mülkünün bulunmadığını söyledi. Akbaş, "Onlara verecek param yok. Benim sadece bir evim ve 500 lira emekli maaşım var. O para bana ve eşime yetmiyor. Torunum ile 12 yıldır görüşmüyoruz. Dedelerini aramışlar mı, onlara yardımcı olayım. Ben de verecek para falan yok, mahkeme hangi akla hizmetle bu kararı verdi anlayamadım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kol ve bacaklarını kaybeden toruna dededen şok cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN