Köprülerin bakımı 2015'te bitecek

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Köprülerin bakımı 2015'te bitecek

Boğaziçi-FSM Köprülerindeki bakım çalışmaları ve 3. Köprü'nün tamamlanmasıyla İstanbul trafiği 2015'te rahat bir nefes alacak

Boğaziçi ve FSM köprülerinde devam eden bakım-onarım çalışmaları için kedi yollarının kurulumunun tamamlandığı ve kapsamlı çalışmanın 2015'te biteceği bildirildi. 3. Köprü'de de yapım çalışmalarının hızla devam ettiği belirtildi.

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYORLAR

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet köprülerinin Büyük Onarımı ve Yapısal Takviyesi İşi projesi çerçevesinde süren çalışmalar kapsamında askıların değiştirileceği ve kulelerin güçlendirileceği kaydedildi. Yine aynı çalışmalarda, tabliye uç diyaframları güçlendirilecek, ana kablo korkulukları değiştirilecek, birçok bölüm ile birlikte elektromanyetik sistemler yenilecek ve son olarak da üst yapının yenilenmesi sağlanacak.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Açıklamada yaklaşık yüzde 21 seviyesine ulaşan köprülerdeki çalışmaların 2015 yılında tamamlanmasının planlandığı ifade edildi. Köprülerin bakımının bitirilmesinin ardından 3. Köprü'nün de açılmasıyla 2015'te trafiğin rahat bir nefes alacağı ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprülerin bakımı 2015'te bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN