Türkiye'nin en iyi haber sitesi

113 yaşın sırrı

1901 doğumlu ABD'li yazar Bernando LaPallo, "Zeytinyağı, sarımsak, tarçın, bal, çikolatayı seviyorum" dedi ve ekledi: "Bol su, düzenli yürüyüş, zihin egzersizleriyle zinde kalıyorum"

Giriş Tarihi: 24.12.2014
113 yaşın sırrı
arasında yer alan ABD'li yazar Bernando LaPallo, uzun yaşamın sırlarını paylaştı. "Az Yaşlan/Çok Yaşa" isimli kitabın yazarı LaPallo, 1901 Brezilya doğumlu. Ailesiyle birlikte henüz 5 yaşındayken ABD'ye yerleşen LaPallo, yıllardır takip ettiği beslenme düzeni sayesinde 113 yaşında olmasına rağmen yeni emekli olmuş bir yetişkinin görünümüne sahip.

İŞTE UZUN YAŞAMANIN SIRLARI!

ORGANİK SEBZE VE MEYVE
Ülkenin çeşitli bölgelerini gezerek sağlıklı yaşam konusunda seminerler veren LaPallo'nun beslenme düzeninde önem verdiği 5 gıda, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmenin yolunu arayanlara büyük ipuçları sağlıyor. LaPallo'nun öğretisine göre, insan neyle beslenirse odur. Daha çok organik sebze ve meyve ağırlıklı beslenen, bol su içen ve düzenli olarak yürüyüş yapan LaPallo, zihnini genç tutmak için de sürekli kitap okuyor ve bulmaca, dama gibi zihin egzersizlerine önem veriyor. Ayrıca olağan dışı bir durum olmadığı sürece en geç 21.30'da yatıp, sabah 3.30 ila 4 arasında uyanıyor.

NEMLENDİRİCİ YERİNE ZEYTİNYAĞI
LaPallo'nun sırrı ise en sevdiği gıdalarda saklı. En sevdiği 5 gıdayı zeytinyağı, sarımsak, tarçın, bal ve çikolata olarak sıralayan yazar, insanlara duş sonrası nemlendirici yerine ciltlerine zeytinyağı sürmelerini tavsiye ediyor. 113 yaşındaki sağlıklı yaşam uzmanına göre bu, cildi kırışıklıklardan koruyor. LaPallo ayrıca, karaciğerin ve bağırsakların temiz tutulmasının sağlıklı bir yaşam sürdürmekte önemli yeri olduğunu söylüyor. Büyük annesinin 107, annesinin 105, babasının ise 99 yaşına kadar yaşadığını belirten yazar, anne tarafından akrabalarında da 89 yaşından daha erken yaşta vefat eden kimsenin olmadığını söylüyor. Ancak LaPallo'nun torunu Ekayani Erika Chamberlin, dedesinden gelen mirasın genlerden çok beslenme düzeni olduğunu ifade ederek, sağlıklı yaşam için bundan daha önemli bir şeyin olmadığını belirtiyor. DIŞ HABERLER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
113 yaşın sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN