'Kıskançlıktan onu erkeğe benzetti'

Öldürülen polis Hatice Kavalcı'nın ablası konuştu. Arzu Alper "Kocası kıskanç olduğu için nefes aldırmıyordu. Saçlarını bile erkek gibi kısa kestirmişti" dedi

Giriş Tarihi: 24.12.2014
'Kıskançlıktan onu erkeğe benzetti'
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yakın korumalığını yapan Hatice Alper Kavalcı (43) ve emekli öğretmen olan eşi Cevdet Kavalcı'nın (64) evlerinde ölü bulunmalarıyla ilgili soruşturma sürüyor. Genç kadının ablası Arzu Alper, eniştesinin aşırı kıskançlığı nedeniyle kız kardeşine zor günler yaşattığını öne sürdü. Avukat Arzu Alper, "Kocası çok kıskanç olduğu için kardeşime nefes aldırmıyordu. Kardeşimin saçları sarıydı. Kocası karşı çıktığı için siyaha boyatıp erkek gibi kısa kestirdi. Kıskançlığı yüzünden kardeşimi erkeğe benzetti. Niye boyun eğdiğini sorduğumda 'Bana iyi davranıyor' demişti. Saçını kızıla boyattığı için tartışmışlar" dedi. Anne Gülderen Alper ise şunları söyledi:

'ONU BABASININ YERİNE KOYDU'
"Kızım saçını boyatınca eşi 'Kimin için süslendin' diyerek vurmuş. Belediyeden bir arkadaşı telefonda tartışmaya şahit olmuş. Kızım geçen yıl babasını kaybettikten sonra boşluk hissetti ve onu babasının yerine koyduğu için evlendi. Biz de saygı duyduk." Hatice Kavalcı'nın İstanbul'da öğrenim gören üniversite öğrencisi oğlu Furkan Karataş da (20) annesinin arkadaşlarına mutsuz olduğunu söylediğini, uzakta olduğu için kendisine bunu hissettirmediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kıskançlıktan onu erkeğe benzetti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN