İstanbul'daki cinayetlerle ilgili flaş gelişme!

Silahlı saldırı sonucu öldürülen Ali Ekber Akgün ile Nişantaşı'nda aynı günün gecesi yine silahlı bir saldırıda öldürülen Vedat Şahin ile Ferdi Topal cinayetleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde, 5 şube tarafından incelemeye alındı.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 16:52 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 16:55
İstanbul'daki cinayetlerle ilgili flaş gelişme!

İstinye bayırında dün lüks otomobilinde trafik ışıklarında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Ali Ekber Akgün ile Nişantaşı'nda aynı günün gecesi yine silahlı bir saldırıda öldürülen Vedat Şahin ile Ferdi Topal cinayetleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde, 5 şube tarafından incelemeye alındı. Cinayetle ilgili soruşturmalar Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlar Şube Müdürlüğü, Organize Suçlar Şube Müdürlüğünü, İstihbarat Şube müdürlüğü ve Terör Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ortak sürdürülüyor.

Sarıyer'deki cinayetin perde arkası-Tıklayın

İSTİNYE'DEKİ SALDIRGANLARIN EŞKALLERİ BELİRLENDİ

Cinayetle ilgili yapılan çalışmalarda şu ana kadar yüzlerce saatlik görüntü incelendi. İstinye'deki saldırının meydana geldiği yer ile saldırganların olayda kullandığı otomobili terk ettikleri bölgenin de aralarında bulunduğu görüntülerden, saldırıyı yapan kişilerin eşkalleri belirlendi.

Sarıyer'de lüks otomobilde infaz-Tıklayın

İKİ SALDIRI ARASINDA BAĞLANTI OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR

Vedat Şahin ile Ferdi Topal'ın öldürülmesi, Enver Aydın'ın da yaralanmasıyla sonuçlanan Nişantaşı'ndaki saldırının, İstinye'deki saldırıyla bir ilgisinin bulunup bulunmadığı da araştırılıyor. Ancak yapılan ilk incelemelere göre, henüz iki olay arasında bir bağ bulunmadığı öğrenildi.

İstanbul'da uzun namlulu infaz: 2 ölü-Tıklayın

ÖLDÜRÜLEN AKGÜN'ÜN TÜRKİYE'DE TİCARİ FAALİYETİ YOK

Öte yandan Ali Ekber Akgün'ün içinde öldürüldüğü lüks otomobilin Kireçburnu'nda bulunan bir danışmanlık şirketi adına kayıtlı olduğu öğrenildi. Yapılan incelemede Ali Ekber Akgün'ün Türkiye'de bir ticari faaliyetinin bulunmadığı, Hollanda da birkaç kafe sahibi olduğu tespit edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'daki cinayetlerle ilgili flaş gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN