Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da kar yağışı 425 kamerayla izleniyor

İstanbul'u dün akşamdan itibaren etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle çalışmalarını sürdüren ekipler, 425 kameradan şehri izliyor.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 11:35 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 11:35
İstanbul'da kar yağışı 425 kamerayla izleniyor
Kentte dün akşam başlayan kar yağışı, kritik noktalara yerleştirilen 425 kamerayla izleniyor. Çalışmalarını vardiyalı sürdüren ekipler, buzlanma durumlarında cep telefonuna gelen uyarıyla erken müdahalede bulunuyor. İstanbul'u dün akşamdan itibaren etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle çalışmalarını sürdüren ekipler, 425 kameradan şehri izleyerek olumsuzluklara anında müdahale ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgiye göre, 4 bin 815 personel ile 1028 araç ve iş makinesiyle çalışmalarını yürüten ekipler, vardiyalı görev yapıyor.

Kar yağışı nedeniyle gündüz 1605 personel görev başında bulunurken, olumsuz bir durum yaşanması halinde tam kadro çalışılacak.

Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) görev yapan ekipler, belirli bölgelere yerleştirilen 425 kamerayla kenti izleyerek olumsuz durumları tespit ediyor. Görevliler, trafik yoğunluğu ve kar yağışının yaşandığı yerlerde, müdahale gereken durumlarda bölgedeki ekipleri uyarıyor.

Ana arterler, sokaklar ve kritik noktalarda hazır bekletilen ekipler de olumsuzluklara anında müdahale ediyor.

BUZLANMA DURUMLARINDA TELEFON MESAJIYLA UYARI

Ana arterlerde 28 ayrı noktaya yerleştirilen Buzlanma Erken Uyarı Sistemi ile de buzlanma noktaları 3 saat önceden takip ediliyor.

Bu sistemde sahada çalışan yetkili personelin cep telefonuna gelen mesajla buzlanma yaşanan yerlere hemen müdahale edilerek, küreme ve tuzlama çalışması yapılıyor.

Kenti 9 bölgeye ayırarak çalışmalarını yürüten ekipler, kritik kavşaklarda bekletilen kurtarıcılarla yolda kalmalar ve kazalara karşı önlem alıyor.

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle AKOM'da İSKİ, İETT, İGDAŞ, İSFALT, BEDAŞ ve AYEDAŞ ile Zabıta Daire Başkanlığı, Trafik Müdürlüğü, Sağlık Daire Başkanlığı, Beyaz Masa, Karayolları ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de görev yapıyor.

AKOM'da bulunan basın mensupları da Medya Gözlem Odası'ndaki ekranlardan kentteki durumu izleyebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da kar yağışı 425 kamerayla izleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN