Kaynar su döküldü 10 yıldır dili tutuldu

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Kaynar su döküldü 10 yıldır dili tutuldu

10 yıl önce kaynar su ile yanan M.'nin derdine derman bulunamıyor. Akıl sağlığı yerinde çıkan 12 yaşındaki çocuk o günden beri konuşamıyor

İstanbul Küçükçekmece'de üzerine kaynar su dökülen bir çocuk 10 yıldır konuşamıyor. M.Ö., şu an 12 yaşında. Halkalı'da yaşayan ailenin dört çocuğundan biri. Çocuk, çaydanlıktan üzerine dökülen kaynar suyla 10 yıl önce yandı. Skolyoz hastası baba Muhtar ve anne Sendegül Ö., o günden beri çocuklarını hastane hastane dolaştırdı. Vücudunda oluşan yanığa çare bulundu. Ancak çocukta yanmaya bağlı gelişen konuşma sorunu çözülemedi. Zeka testlerinde ve MR sonuçlarında akıl sağlığı yerinde çıkan çocuk, psikolojik nedenlerle 10 yıldır konuşmuyor.

'İKİ KEZ EVİ YAKTI'
Anne "Oğlum konuşamadığı zaman sinirleniyor ve kasları geriliyor. Kendine ya da çevresindekilere zarar vermeye çalışıyor. Biz uyurken 2 kez evi yaktı, canımızı zor kurtardık. Evimizin kapı kollarını söktük ve kapıları cebimizde taşıdığımız anahtarla açıp kapatıyoruz. Geçen hafta gece yarısı mutfaktan bir bıçak alarak yanımıza gelmiş. Uyanmasak belki de bizi kesecekti" dedi. Yardım isteyen anne "Çocuğu yıllardır hastanelere götürdük. En sonunda doktorlar oğlumu psikiyatriye götürmem gerektiğini söylediler. Psikiyatr oğluma bir takım zeka testleri uyguladı. Zekası yerinde çıktı. Küçükken üzerine dökülen sıcak su nedeniyle dikkat dağınıklığı ve davranış bozukluğu sorunu yaşadığı söylendi. Oğlumun 4 hafta yatarak sürecek olan tedavi ile düzelmesi mümkünmüş. Ancak psikiyatrın istediği parayı temin etmemize imkan yok. Oğlumun sağlığına kavuşmasını istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaynar su döküldü 10 yıldır dili tutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN