Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liseli Ant serbest bırakıldı

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Liseli Ant serbest bırakıldı
İstanbul Çekmeköy'de 4 gün önce okul servisinden indikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan lise öğrencisi Ant Sekban, Kurtköy'de bulundu.

Geçtiğimiz Cuma gününden beri kayıp olan Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban için dün gece jandarmaya bir telefon geldi. Telefondaki ses, Ant'ı serbest bıraktıklarını belirtirken, yerini de bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma Ant Sekban'ı Kurtköy'de buldu.

Hastanede kontrolden geçirildikten sonra ailesine teslim edilen Sekban, evine gitti. Büyük bir sevinç yaşayan aile üyeleri, "Karakolda bizi arayan bir yetkili Ant'ın serbest bırakıldığını söyledi.

Biz de gelip çocuğumuzu aldık" dedi. Ant Sekban jandarmaya verdiği ifadede kaçırıldığını ileri sürdü. Bunun üzerine liseli öğrencinin verdiği üç ayrı adrese baskın düzenleyen güvenlik güçleri, kaçıranların izine rastlamadı.



"HİÇ KORKMADIM, İYİ BAKTILAR BANA"

Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Ant Sekban, "Mutluyum. Söyleyecek bir şey yok. Geldik eve mutluyuz. Karşılaştık, sarıldık; çok da güzel oldu. Bütün aile, arkadaşlar toplandık. Başka söyleyecek bir şey yok. Hiç korkmadım, iyi baktılar bana. Ama tabi üzüldüm. Sonuçta evde değildim. Annemi, babamı ve arkadaşlarımı özledim" şeklinde konuştu.

"EVLADIMIZI BİZE KAVUŞTURDULAR"

Oğlunun bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Baba Atilla Sekban, "Sizin de yardımlarınız önemli, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Ama en önemli teşekkürü jandarma komutanı ve jandarma teşkilatına ediyorum. Çok güzel bir çalışma yaparak evladımızı bize kavuşturdular. Aynı zamanda belediye başkanı ve kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Hepsinin bize çok büyük desteği oldu. Mutluyuz. Şuan bu işin hukuki bir yanı var. O yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

Ant Sekban'ın kaçırılmış olabileceği iddiasının sorulması üzerine baba Sekban, "Onun gibi bir şey, fazla bir detay vermeyelim. Çünkü jandarmanın işini zorlaştırırız" cevabını verdi.

Ant Sekban'ın annesi Gamze Sekban ise sadece, "Çok mutluyum" demekle yetindi.

"JANDARMADAN TESLİM ALDIK"

Amca İhsan Sekban da, "Evet kavuştuk yeğenimize, kardeşimize. Tüm Türkiye'ye ve size teşekkür etmek istiyorum. Cuma akşamından beri kaybolan yeğenime sizlerin, tüm Türkiye'nin ve arkadaşlarımızın sayesinde kavuştuk. Jandarmadan teslim aldık. İfadesini aldılar. Hastaneye gitti, muayenesini oldu. Ve teslim ettiler bize. Şuan burada. Yeğenim Ant Sekban aradı bizi. Ben buradayım, gelin beni alın dedi. Hiçbir şey anlatmadı" ifadesini kullandı.

Jandarma ekiplerinin konuyla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liseli Ant serbest bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN