30 yıllık birikimi gitti

Ankara'da faaliyet gösteren özel bir servis firmasına mart ayında 17 adet 4x4 lüks kamyonet kiralayan Erzurumlu galericiler Önal ve Sadrettin Yıldız, araçların söz konusu firma tarafından IŞİD ve Suriye'deki muhaliflere gönderildiğini iddia etti.

Giriş Tarihi: 31.12.2014 16:10 Güncelleme Tarihi: 31.12.2014 16:11
30 yıllık birikimi gitti
İflas durumuna geldiğini belirten Yıldız kardeşler, yetkililerden yardım istedi.

Önal Yıldız, Türkiye'nin çeşitli illerinden 450 adet kamyonet kiralayan söz konusu firmanın kendilerini ve diğer galericileri dolandırdığını iddia etti. Çete kurbanı olduklarını belirten Önal Yıldız, söz konusu araçları banka kredisiyle aldıkları ve ödeme yapamadıkları için iflas ettiğini söyledi. Devletin bütün kademelerine mağduriyetlerini ilettiklerini ve sonuç alamadıklarına ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

"2010- 2013 model arası 17 kamyonetimiz şu anda Suriye'de. Bu araçları banka kredileriyle almıştık. İflas ettik. Mağduruz. Aylık 2 bin 500 TL' 12 tane lüks 4x 4 kamyonet, amcamın oğlu da 5 adet kamyonet Ankaralı firmaya kiraladık. Kira bedelleri zamanında hesabımıza yatırılmayınca araçlarımızı istedik. firma yetkilisi kamyonetlerin Mersin'de olduğunu söyledi. Mersin'e kamyonetleri almaya gittiğimizde bize hepsinin çalındığını söylediler. Şoke olduk. Polise, yargıya durumu intikal ettirdik. Yapılan polis sorgularında otomobillerimiz en son Hatay'da MOBESE ve Araç Plaka Takip (APT) sistemleri tarafından görüntülenmiş. Polisler bize araçlarımızın Hatay üzerinden Suriye'ye giriş yaptığını ve IŞİD veya muhalif güçlere verilmiş olduğunu söylediler."

Banka kredisiyle satın alıp kiraya verdiğini, araçların borcunu ödeyemediği için iflas ettiğini söyleyen Önal Yıldız, "30 yıllık birikimim gitti. İflas ettim. Bankalara borcumu ödeyemez oldum. Evime gelen icra yazılarından bunaldım" dedi. Kamyonetlerin sigortalı olduğunu ancak şirketlerin 'Güveni suistimal' olması nedeniyle sigorta kapsamı dışında kaldığını da hatırlatan Yıldız, "Sigorta şirketleri güveni suistimal olduğu için zararımızı telafi etmiyor. Şaşırdık kaldık" diye konuştu.

Yıldız, hakları yasal yollardan aradıklarını ancak bir sonuç elde edemediklerini ifade ederek, "Bir hukuk ülkesinde yaşadığımızı biliyorduk. Bizimle beraber çok sayıda galericinin 450 tane kamyoneti dolandırıcılık suretiyle Türkiye'den çıkarılıyor. Ancak hukuki olarak hakkımızı arayamıyoruz, zararımızı tazmin edecek merci bulamıyoruz. Adalet istiyoruz. Kamyonetlerimizi istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık birikimi gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN