li çocuklara sürprizi

SABAH Sağlık Servisi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği "Bir Çocuk Güler, Dünya Değişir" kampanyasıyla ı hastanede karşılayacak olan 50 çocuğa çeşitli hediyeler dağıtıldı

Giriş Tarihi: 1.1.2015
Lösemili çocuklara yeni yıl sürprizi
Çocukluğunun büyük bir kısmını hastanede geçirmiş, böbrek nakli ile ikinci hayatına başlamış olan SABAH gazetesi muhabiri Didem Seymen, hastanede yattığı zamanlar 23 Nisan ve 19 Mayıs'ta gelen ziyaretçileri ve çocukların mutluluğunu hatırlayarak geçen yıl "Bir Çocuk Güler, Dünya Değişir" sloganıyla bir kampanya başlattı. Geçen yıl ı hastane odasında karşılayacak 60 çocuğa kendileri için özel olarak hazırlanan hediyeleri dağıtılmıştı.


LÖSEMİ HASTALARI ARTIK ÇARESİZ DEĞİL


ANNELERE DE HEDİYELER

Seymen'in Twitter'dan bu yıl da yaptığı çağrıya geçen yıl olduğu gibi "Hastanede yatan çocuklara biz de hediye göndermek istiyoruz" talepleri yağdı. Hediyelerin verilmesi için 0-17 yaş arasında kanser hastası tam 50 çocuğun yattığı Çapa Onkoloji Enstitüsü, Cerrahpaşa Çocuk Onkoloji Birimi ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) seçildi. SABAH gazetesi Arşiv Müdürü Bayram Öz ve ekibinden Sena Aras, Şeyma Üstel, Gülcan Deniz hazırlanan kolileri ve hediye sepetlerini önceki gün hastaneye götürerek çocuklara dağıttı. Paketlerin içinde çocukların yaşlarına göre ayrılmış pek çok hediye vardı. Yılbaşı ağacı motifli kırmızı havlu, boya kalemleri, Keloğlan diş macunu ve fırçası seti, bebek şampuanı, çocuk dergileri, kitaplar, ıslak mendiller, oyuncaklar. Bu yılın geçen yıldan farkı ise annelere de birer paket hazırlanmış olmasıydı. Çocuklarıyla aylarca hastanede yatan fedakar annelere şal ve kuru şampuan hediye edildi. Hediyeler önce yaş gruplarına göre ayrıldı sonra çocuklar için özel olarak hazırlanan paketlere konuldu. 6 gönüllü ile birlikte hastaneye gidildiğinde, aylardır çocuklarıyla birlikte hastanede yatan anneler de şaşkındı. Kimse bu erken yılbaşı sürprizini beklemiyordu. Çocuklar kollarında serumlarıyla hediye paketlerini sevinç içinde açtı.


DİŞ DOKTORUNDAN LÖSEMİ TEŞHİSİ


'ONLAR BİRER KAHRAMAN'
SABAH Arşiv Müdürü Bayram Öz, kampanyaya verdiği destek nedeniyle çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: "Hayatta hiç olmayacak şeylere üzüldüğümüzde hastanede yatan kardeşlerimizi hatırlayıp sağlığımıza şükretmemiz gerekiyor. Hayatın ne kadar boş, anlamsız olduğunu hastaneye gelince daha iyi anlıyorsunuz. Hepsi birbirinden şahane ve güçlü çocuklar. Onlar çok akıllı ve zekiler. Onların mutluluğu her şeye değer. Özellikle de görünmez kahramanları olan aileleri, doktorlarını, öğretmenlerini de kutluyorum. Onlar birer kahraman."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemili çocuklara yeni yıl sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN