Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2015'in ilk bebekleri

2015'in ilk bebekleri dünyaya geldi işte ayrıntılar

Giriş Tarihi: 1.1.2015 15:44 Güncelleme Tarihi: 1.1.2015 16:12
Yeni yıl 2015'in ilk bebekleri
2015 yılın ilk bebeği 00.03'de doğdu.

Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde normal doğumla dünyaya gelen Ali Yunus bebeğin ilk ziyaretçisi ise Çorum Valisi Ahmet Kara ve eşi Mesude Kara ile Emniyet Müdürü S. Erkan Tarancı oldu.

Derya ve İlyas Emre çiftinin ikinci bebeği olan Ali Yunus Vali Kara'nın eşi tarafından altın takıldı. 3 bin 840 gram olarak dünyaya gelen Ali Yunus bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiği belirtildi.

ın ilk bebeğini kucağına alarak bir süre seven Vali Kara, 'Çocuğumuza anne ve babası Ali Yunus ismini vermiş. Güzel isim koymak çocuğa babanın ve annenin görevidir. Çünkü çocuk o ismi hayatı boyunca taşıyacak. Ali Yunus bebeğimizin gelecekte vatanına, milletine, ailesine, anne ve babasına faydalı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Sağlıklı, huzurlu büyümesini yine Allah'tan temenni ediyorum annesine de sağlıklar diliyorum. Tez zamanda acil şifalar diliyorum' dedi.

Vali Ahmet Kara'nın eşi Mesude Kara ise, bebekleri çok sevdiğini belirterek, 'Torunum olmadan öncede buzdolabının kapağına bebek resimleri asar onları severdim. Ali Yunus bebeği görünce de torunum Azra Elif'in doğduğu günü hatırladım. O günün heyecanını yaşadım. Oda bugün geldi. Özlemiştik onu da bayadır görmüyorduk.

Allah hayırlı uğurlu etsin.Allah herkese böyle hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin. Bebeğimizin şansını da daim etsin' diye konuştu.

Ziyarette Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Sobacı ve İl Sağlık Müdürü Müdürü Dr. İsmail Yücel'de Vali Kara'ya eşlik etti. Vali Kara, daha sonra servis çalışanları ile görüşerek yeni yıllarını kutladı.

Ayrıca Balıkesir'de 2015 yılının ilk bebeği olan Ömer Kurt'un ilk ziyaretçileri ise belediye başkanları oldu.

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'nde dünyaya gelen 2015'ün ilk bebeği Ömer Kurt, ailesine büyük sevinç yaşattı. Hasan ve Nuray Kurt çiftinin 2. bebeği olan Ömer bebeğe ilgi yoğun oldu.

Yeni yılın ilk bebeği olan Ömer Kurt'un ilk ziyaretçileri Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur oldu.

Başkan Kafaoğlu öncelikle hastane girişinde acil serviste bulunan hastalara geçmiş olsun temennisinde bulunarak yeni yıllarını kutladı. Başkan Kafaoğlu hastane personelini de ziyaret ederek 2015 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini temenni etti.

Ömer bebeği ziyaret eden başkan Kafaoğlu, bebeğe altın takarak, içinde çikolata ve kolonyanın bulunduğu hediye paketini verdi.
Ömer Kurt'un diğer ziyaretçileri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz oldu. 3 kilogram ağırlığında 50 santimetre boyunda dünyaya gelen Ömer bebeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur altın taktı.

İstanbul'da ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni yılın ilk bebeğine hoş geldin dedi.

Yeni yılın ilk dakikalarıyla birlikte Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya merhaba diyen bebeğe, Meryem Azra ismi verildi. Hamdiye ve İdris çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Meryem Azra bebeğin ilk ziyaretçileri Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin oldu.

Yeni yıla bebek sevinci ile giren ailenin mutluluğuna ortak olan Bakan Müezzinoğlu ve Vali Şahin, Meryem Azra bebeğe sağlıklı, huzurlu, hayırlı ve uzun bir ömür diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıl 2015'in ilk bebekleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN