Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört milyonerden biri kamyon şoförü

Yılbaşı özel çekilişinde dörde bölünen büyük ikramiyenin ilk ortağı belli oldu. Talihlinin Sökeli kamyon şoförü Halit Abak olduğu öğrenildi

Giriş Tarihi: 3.1.2015
Dört milyonerden biri kamyon şoförü
'nun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye dörde bölünürken, Aydınlı iki talihliden birisinin Sökeli kamyon şoförü Halit Abak olduğu öğrenildi. Söke'ye bağlı Sazlı Mahallesi nüfusuna kayıtlı 54 yaşındaki Halit Abak'ın, ekonomik durumunun çok iyi olmadığı ve ailesi ile birlikte Söke'de ikamet ettiği öğrenildi. Büyük ikramiyenin dört ortağından biri olan Halit Abak'ın kızı Öznur Abak'ın, Söke Türk Telekom Müdürlüğü'nde uzman yardımcısı olarak görev yaptığı ve bu gelişme üzerine izne ayrıldığı öğrenildi. Öznur Abak'ın Türk Telekom Aydın İl Müdürlüğü'ndeki amirlerini de büyük ikramiyenin kendilerine çıktığı konusunda bilgilendirdiği ve ikramiyeyi almak için babası ile birlikte pazartesi günü Ankara'ya gideceklerini söylediği belirtildi.
Piyango şakacıları

PİŞMAN OLDU
MİLLİ Piyango İdaresi'nin yılbaşı özel çekilişinde çeyrek bilete çıkan 50 milyon liralık büyük ikramiyenin yarısı Aydın'a isabet etti. Hal böyle olunca kentte konuşulan tek konu da büyük ikramiyenin kimlere çıktığıydı.. Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan Ali Çakır, "İkramiye bana çıktı" diyerek, şanslı numaraların yer aldığı biletle fotoğrafını Facebook'ta paylaştı. Evi akrabalarıyla dolup taşan, telefonları susmayan Çakır şaka yaptığına kimseyi inandıramayınca çareyi yeni bir video yayımlamakta buldu. Çakır videoda, "Şaka yapayım dedim telefonlarım kilitlendi. Lütfen beni aramayın, vallahi billahi ben değilim. Tabiatım komple şaka. Talihli olsam burada ne işim var? Çoktan kaçmıştım. Herkesten özür diliyorum" dedi. Aydın'daki diğer şanslı biletin ise işçi-patron-yeğen üçgeninde kaybolduğu öne sürülmüştü. İnşaat işçisi Osman Serbest büyük ikramiyenin isabet ettiği 2692160 numaralı bilet serisini patronu için satın aldığını, patronunun biletleri saklaması için yeğeni Kadir Güryeli'ye verdiğini söylemişti. İnşaatlarda sıvacılık yapan Güryeli dün işbaşı yapınca arkadaşları şaşkına döndü. Güryeli "Şaka olsun diye yakınlarıma 'Büyük ikramiye bana çıktı' diye mesaj attım. Telefonlarım susmayınca kapattım. Herkesten özür diliyorum" diye konuştu.

'İKRAMİYE LİSELİ ARKADAŞIMIZA ÇIKTI'
Büyük ikramiyenin isabet ettiği Niğde'de bir işadamı da "şanslı biletle" fotoğraf çektirdi. Tamer Sanduvaç daha sonra fotoğrafı kaldırıp şaka yaptığını söyledi. İkramiye çıkan biletlerden birini satan bayinin sahibi Erkan Ersoy'u arayan bir lise öğrencisinin, "Piyango bir arkadaşıma çıktı" dediği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört milyonerden biri kamyon şoförü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN