Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sibirya soğukları bir tek onları mutlu etti

Bütün yurdu etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne yaz aylarında getirilen iki Sibirya kaplanı kar ve soğuğun keyfini çıkarıyor.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 17:04 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 17:14
Sibirya soğukları bir tek onları mutlu etti
Sıcak iklim hayvanlarının büyük bir bölümü ısıtma sistemi olan kapalı barınaklarında günlerini geçirirken, amur kaplanları ise barınağın karla kaplı açık bölümünde dolaşıyor.

Kar yağışı Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde farklı görüntülere sahne oluyor. Özellikle sıcak iklim hayvanlarının büyük bir bölümünün ısıtma sistemli kapalı barınaklarına çekilmesiyle sessizliğin hakim olduğu hayvanat bahçesinde kar yağışının en çok mutlu ettiği hayvanlar ise yaz aylarında Bursa'ya getirilen amur kaplanları oldu. Mayıs ve haziran ayında Almanya'dan getirilen Finja isimli dişi amur kaplanı ile Victor adlı erkek amur kaplanı, günlerinin büyük bir bölümünü kar yağışıyla birlikte beyaza bürünen barınaklarının açık bölümünde geçiriyor.

Anavatanı Sibirya'nın seyrek ormanları olan ve günümüzde doğal ortam olarak sadece Rusya'nın güneydoğusunda ve Kuzey Kore'de yaşayan amur kaplanları, Sibirya soğuklarıyla birlikte Bursa'da da doğal hayattan izler yakalama şansı bulmuş oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sibirya soğukları bir tek onları mutlu etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN