Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli çocuğun 'en acı' sevinci

Suriyeli bir çocuk, ailesiyle yiyecek bir şeyler bulmak için gittiği halde karıştırdığı çöpten salatalık çıkınca sevinçten havaya uçtu.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 14:36 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 17:23
Suriyeli çocuğun 'en acı' sevinci
Antalya'da, ayaklarında terlikle, çorapları bile bulunmayan çocuklar atık sebze ve meyveleri toplamak için çöp konteynerlerine girdi. Konteynerin içinde bir süre çöpleri karıştıran Suriyeli bir çocuk, daha sonra dışarı çıkarak bulduğu salatalıkla annesine koştu. İsmi bilinmeyen erkek çocuğunun elindeki iki adet salatalıkla annesine koşarken yaşadığı sevinç yüzüne yansıdı.

ÇÜRÜK YİYECEKLERİ ÇUVALA DOLDURDULAR

5 yaşlarındaki kız çocuğu ise girdiği konteynerde bir şey bulamadı. Aile, diğer konteynerlerden buldukları, çürük portakal, karnabahar, lahana ve marulu çuvala doldurdu. Bebek arabasına konulan çuval, çocukların en büyüğü tarafından taşındı.

ANTALYA MÜLTECİ KABUL ETMİYOR

Antalya, İçişleri Bakanlığı'nın Suriyeli vatandaşlar için uygulanacak genel uygulamadan farklı olarak Suriyeli mülteci kabulü yapmıyor. Mevcut Suriyeli ailelerin ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığı Antalya'da, kentin Suriyeliler açısından bir cazibe merkezi haline gelmemesi için farklı tedbirler uygulanıyor. Antalya Valisi Muammer Türker, kentteki Suriyeliler için "Devletimizin genel politikasına aykırı bir durum söz konusu değildir" açıklaması yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli çocuğun 'en acı' sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN