112 acil servis ekibi mahsur kaldı

Adıyaman'ın Sincik İlçesinde hasta kurtarmaya giderken kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan 112 Acil Servis ekibi güçlükle kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 7.1.2015 12:39 Güncelleme Tarihi: 7.1.2015 12:42
112 acil servis ekibi mahsur kaldı
Bir ihbar üzerine, 112 Acil Servis ekibi ilçe merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Arıkonak Köyüne doğru yola çıktı. Yolda zor anlar yaşayan sağlık ekibi, kar ve tipinin yanı sıra sis nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra indiği köy yolunda ilerlemekte zorluk çekti. Acil Tıp Teknisyenleri Metin Tıktık, Hakan Kurt ve Ambulans Şoförü Yusuf Güngör, Arıkonak köyüne yaklaşık 5 kilometre kala kar ve tipi yüzünden yolda mahsur kaldı.

Kar ve tipinin yanı sıra sis nedeniyle görüş mesafesinin de sıfıra düştüğü yolda ilerlemekte zorlanan sağlık ekibi, telefonla ulaştıkları 112 Acil servisi yetkililerine durumu anlatarak kendilerini kurtarmak için gerekli kurumlara bilgi verilmesini istedi. İl Özel İdaresine ait iş makineleri mahsur kalan sağlıkçıları kurtarmak üzere olay yerine sevk edildi. Kar ve tipinin etkili olmasından dolayı sağlık ekiplerinin mahsur kaldığı bölgeye yaklaşık 3 saat sonra ulaşan özel idare ekipleri mahsur kalan sağlıkçıları kurtardı. 112 Acil Servis ekibi yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı Arıkonak Köyündeki hastaya ulaşamadan, kendilerini kurtarmaya giden iş makinesinin peşinden ilçeye dönmek zorunda kaldı.

HASTA KURTARMAYA GİDEN AMBULANS KARA SAPLANDI


Van'da merdivenden düşen hastayı almaya giderken kar ve çamura saplanan ambulans, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından kurtarıldı.

Merkez Tuşba ilçesi İstasyon Mahallesi'ne ikamet eden ve basamaktan düşmesi sonucu sırtında platin oldu için hareket edemeyen R.T. isimli şahsı almaya giden 112 Acil Servis Ambulansı kar ve çamura saplandı. Ambulans şoförü uzun uğraşlar sonucu aracı saplandığı yerden çıkaramayınca telsiz anonsu ile 112 Acil Komuta Merkezi'ni arayıp yardım talebinde bulundu. İhbarı alan yetkililer, 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri (AASH) Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından oluşturulan 5 kişilik ekip yola çıktı. Kısa sürede bölgeye giden ekipler, kar ve çamura saplanan ambulansı uzun uğraşlar sonucu kurtarılırken, hasta bölgeye sevk edilen başka ambulansla Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
112 acil servis ekibi mahsur kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN